Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 30 Mar 2017 10:35

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 68 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2012 21:00 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 80
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Oğlak
Provisional Licence yani Acemi ehliyeti almak icin bir takim sartlar bulunmaktadir elbetteki. Kisaca bunlari saymamiz gerekiyor ise :

1-) 18 yasinizi doldurmus olmaniz gerekli

2-) Post Officelerden bulabileceginiz Provisional Licence Formunu doldurmaniz gerekmektedir.

3-) 2. secenegin aksine online olarakda basvuru yapabilirsiniz

4-) Britanya’da oturum izninizin olmasi

5-) Gozlerinizinde formda belirtilmis olan kusurlarin maksimum seviyede olmamasi

6-) Daha once her hangi bir nedenden trafikten uzaklastirilmamis olmaniz

7-) Online basvuru yapiyor iseniz £50.00 olan ucreti odeyebileceginiz bir kredi yada debit kartinizin olmasi
Posta yoluyla başvuruyorsanız da aynı şekilde £50.00 ödeyebilmeniz

8 ) son 3 yil icinde yasadıgınız adresleri belirtebilecek olmaniz gerekmektedir.

Online Başvuru için http://www.direct.gov.uk/provisional

Yerleşim Hakkı olan ve Ziyaretçi olarak ülkede bulunanların durumu için aşağıdaki pdf yi indirebilirsiniz.
http://www.direct.gov.uk/prod_consum_dg ... 068659.pdf
------

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2012 09:54 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
ya dur sana ne sorucam bak. belki başka bir başlık açarsın. araba kullanma olayı nasıl orda? sanırım kaydı yaptırınca kendi ehliyetinle 1 yıl kullanabiliyorsun sonrasında uk ehliyeti gerekiyor. ama sigortalar çok yüksek. gerçi bu güne kadar her geldiğimde araç kullandım ama hep hava karardıktan sonra malum kameraların teşhiş etmesi zor olsun diye gelip gidiyoduk sorun olmuyodu artık orda olacağız yasal kullanmak gerek artık. nedir prosedür biraz bilgi versene.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2012 10:01 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4546
Aldığı teşekkür: 3049
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
mimura yazdı:
ya dur sana ne sorucam bak. belki başka bir başlık açarsın. araba kullanma olayı nasıl orda? sanırım kaydı yaptırınca kendi ehliyetinle 1 yıl kullanabiliyorsun sonrasında uk ehliyeti gerekiyor. ama sigortalar çok yüksek. gerçi bu güne kadar her geldiğimde araç kullandım ama hep hava karardıktan sonra malum kameraların teşhiş etmesi zor olsun diye gelip gidiyoduk sorun olmuyodu artık orda olacağız yasal kullanmak gerek artık. nedir prosedür biraz bilgi versene.

aynen dediğin her şey doğru aslında bu konularla ilgili 1-2 başlık açmıştım bunları burada paylaşayım seninle...

viewtopic.php?f=20&t=64

viewtopic.php?f=48&t=101

----------

olay şöyleki bizim ehliyetimiz 1 yıl geçerli ülkeye giriş yaptıktan sonra..
ondan sonra da Provisional Licence çıkartman gerekiyor. bu ehliyet ile yanında en az 3 yıllık bir şoför varken araba kullanabiliyorsun.. ayrıca 1 yıl içerisinde yazılı ve direksiyon sınavlarına girip ehliyetini alman gerekiyor...

ben daha yeni başvurdum eve şimdi pasaportumun ve Provisional Licence ehliyetimin gelmesini bekliyorum inşallah haftaya gelir ...

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2012 10:04 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
açmıyo linkleri.

diyorsunki Provisional Licence çıkartman gerekiyor. bu ehliyet ile yanında en az 3 yıllık bir şoför varken araba kullanabiliyorsun..

abi yanımda biri varsa ben niye kullanayım arabayı o kullansın daha iyi. ben tamamen özgür kendi başıma kendi aracımı kullanmak istiyrum yokmu bunun yolu?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2012 10:23 
Kullanıcı avatarı

mimura yazdı:
açmıyo linkleri.

diyorsunki Provisional Licence çıkartman gerekiyor. bu ehliyet ile yanında en az 3 yıllık bir şoför varken araba kullanabiliyorsun..

abi yanımda biri varsa ben niye kullanayım arabayı o kullansın daha iyi. ben tamamen özgür kendi başıma kendi aracımı kullanmak istiyrum yokmu bunun yolu?

var :D onun için dediğim gibi önce yazılı test sonrada direksiyon sınavına giriyoruz... ama bundan önce provisional licence'i her halükarda çıkartman gerekiyor :)

ama Türkiye ehliyetin 1 yıl geçerli bu da var.. gidince sürebilirsin 1 yıl geçtikten sonra polis durdurursa pasaport kontrolünden sanırım 1 yıl dolduğu anlaşılırsa ceza veriliyor :D

Bu arada linkleri açıyor bende bir daha deneyebilirmisin.. bir de sanırım biz yanlış konu başlığı altına yazıyoruz okuyanlardan tepki toplayabiliriz... üstteki linki açabilirsen ki o konu diğer konular başlığı altında . bence oradan devam edelim :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2012 10:29 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
eyvallah şimdi oldu. az önce denedim 3 kez ama açmamıştı. tamamdır sağolasın. diğer başlık altından silebilirsin aslında konuşmaları. dediğin gibi tepki almayalım :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2012 16:24 
Kullanıcı avatarı

gelde sinirlenme şimdi !!! pasaportumu kasım 26da gönderdim postayla ve bugün bir email aldım. diyorki pasaportunuz ve belgeleriniz bize ulaşmamıştır falan...

eğer 10 yıllık pasaportumu kaybettilerse gelde sakin ol !!!!
dert bitmiyor arkadaş bıktım vallahi
ulaşmam lazım onlara

----------------

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2012 16:42 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
t&akardeş sen bi kaç gün hiç bişeyle uğraşma. çok gerildin sen. sakinleş biraz. haklısın. ama türkiye gibi değil orası postada bişeyin kaybolması durumu olacağını sanmıyorum. sana bi izleme numarası verilmiştir mutlaka post office den o numarayla yarın git bi sor neredeymiş pasaportun.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2012 17:07 
Kullanıcı avatarı

:((( verdikleri track numarasıyla kontrol ettiğimde pasaport ayın 3ünde ulaşmış gözüküyor daha doğrusu mektubum...

onların emailine göre ulaşmamış...
şimdi aradım DVLA yi (ehliyet bölümü) 3ünde alınmış gözüküyor dedi ama o kadında postofficein web itesinde kontrol etti biliyorum çünkü barkodu kontrol etti. eğer 2 hafta içinde elinize geçmezse bizimle iletişime geçin yazıyor...
sinir bozucu.. vallahi sinirden titriyorum ya. herşey ters gidiyor....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2012 17:23 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
abi seninle ilgili bişey yok. evrak kaybetmek gibi bi durumları yok onların. evrakların işlem görüyordur. ingilterenin bu huyunu seviyorum fazlasıyla nizami yürüyor herşey. anlıyacağın evraklar onların elinde rahat ol. sadece işleri nizami yaptıkları için zaman uzuyor.

bu tipik ingiliz mantığı. bak bişey anlatayımda gül biraz. düğün için hazırlıklardayız. davetiye basılacak. tüm herşey hazır. ama elimde profosyonel bi program olmadığı için mecburen orda yaptıracağız işi. (davetiyemiz 8 sayfalık çok özel bişey oldu fazla janjanlı) neyse tüm belgeleri verdim nasıl bişey istediğimi söyledim. ve hatta eğer onlar için uygunsa gidip tüm herşeyi kendim yapayım dedim. anlıyacağın sadece programı kullanmak için para vericem o kadar :) neyse bunlar olmaz öyle şey dediler biz yapar basmadan önce size mail atarız siz tamam dediğinizde basarız. iyi dedim gittim. 3 gün sonra bir önçalışma geldi maile allah seni inandırsın söylediğimle uzaktan yakından benzerlik yok. neyse dedim bu böyle değil tekrar anlattım bunlara neyi ne yapacaklarını utanmasam programı nasıl kullanacağını anlatacağım. neyse aradan 2 gün geçti bir önçalışma daha aynı sonuç. bi sefer bilgisayrın üzerindeki programlarma ben yaptım bişey gönderdim. bak dedim bu sana gönderdiğimi şu ölçülerle şu şekilde yapacaksın. bi 2 gün daha geçti bir önçalışma daha tam içler acısı anlatamam. bide sabah 8 akşam 5 çalışıyolar ulaşamıyorsun daha sonra. eşimle başladık kavgaya ben diyorum olmamış o diyo burası böyle yapabildikleri bu. deli oldum al dedim bak sana yarın akşam hazırlanmış 10 farklı şey göstereceğim. türkiye saati saat 21:00 istanbulda matbaacı arkadaşı aradım. durumu anlattım. ne istediğimden bahsettim. ve fotğraf harita yazılar vs kendisine gönderdim. neyse ertesi gün öğlen 12 mail geldi çocuk oturmuş 15 farklı şekilde ön çalışma yapmış göndermiş. anlayış farklı herşey farklı abi orda. neyse o akşam eşimle davetiyeyi yapıcak yerin ofisinde buluştuk. aldım bilgisayardan gösterdim. bak dedim senin bir haftada yapamadığın 1 işi adamlar dün geceden bu sabaha kadar yapmışlar hemde 15 farklı şekilde sizin yapacağınız işin dedim çıktım dışarı.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 68 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: