Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 16 Oca 2017 17:12

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 341 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2013 10:43 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
mimura yazdı:
yasin34y evet kısıtlama var. provisional ehliyetle araç kullanırken yanında en az 3 yıllık ingiliz full licence ye sahip en az 21 yaşında biri olması lazım. ve ayrıca motorway lerde araç kullanamıyorsun. ( her ne kadar ben kullanıyor olsam da bu yasal değil.) olurda bir polis yakalarsa yada bir kazaya karışırsan motorway de provisional ehliyetle araç kullanmak başına çok büyük dertler açabilir. bunun için en güzeli bir an evvel full licence yi almak. ayrıca 185 gün ikamet etmek gibi bir durum yok ortada. teory ve practical testi geçebiliyorsan alıyorsun ehliyetini. bekliyorum bende 4 temmuzda practical test im var. inşallah alıp çıkaracağım aradan.

inşallah alırsın mimura teşekkürler mesaj için. :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2013 10:24 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
dün akşam eşim geldikten sonra suffolk st. edmund's a gittim. malum perşembe günü direksiyon sınavım var. sınav merkezinin yerini bulup geçen sefer olduğu gibi yanlış bir sınav merkezinde olmamak için önceden gidip görmekte fayda vardı. iyi ki de gitmişim. sınav merkezi çok kolay bir yerde. zaten işi garantiye almak için güncel st. edmund's a ait haritayı almıştım bi kaç gün önce. harita yardımıyla çok kolay buldum yeri. ama zor olan kısım ise hemen her yer tek yön. sınav merkezini buldum ama bi türlü içeriye araçla nasıl gireceğimi bulamadım. tüm sokaklar tek yön. dön dolaş yok bulamıyorum. sınav merkezine ait otoparka girişi. ayrıca burası sınavın başlangıcının yapılacağı yer. malum kendi aracımla sınava gireceğim için doğru yeri bulmam gerekiyor. neyse en az 5 tur attım çevrede. bu arada gerek yerel yaşayanlara gerekse taxi şöförlerine sordum nasıl gireceğimi. ama hepsi yanlış yönlendirdi. neyse uzun çabalardan sonra bir polis aracı çıktı geldi. durdurdu beni ne yapıyosun habire bu çevrede dönüp duruyorsun dedi. durumu anlattım. ne için orda olduğumu ve ayrıca sınav merkezinin sınav alanına araçla girmenin bir yolunu aradığımı söyledim. neyse polis biraz düşündü ve yanındaki arkadaşıyla yaptığı kısa konuşmanın ardından beni takip et ben götüreyim seni dedi. tamam dedim. takıldım polisin peşine. abi yürüyerek 20 metre ilerimde olan alana girebilmek için en az 3 mil dolandık. dön dolaş ordan gir burdan çık derken söz konusu yere geldik. polise teşekkür ettim ve aslında lokasyonun ne kadar karışık olduğunu ve herhangi bir bilgilendirici tabela yada benzeri bir şeyin olmadığını söyledim. polisin verdiği cevap çok güzeldi evet dedi çok karışık. ben bile doğru yolu bulmak için düşünmem gerekti. ayrıca bu sorun sürekli oluyormuş ve gerekli yol düzenlemesinin yapılması için gerekli başvurular vs yapılmış ama hala bir adım atılmadığını söyledi. aslında çok kolay. sınav merkezinin çıkışı olan dediğim 20 metre yürüyüş mesafesinin olduğu çıkış yolunu tek yön değilde sınav merkezine girebilecek şekilde tek yön tabelasını kaldırıp ve yolda yazan no entrence yazısını silseler. tüm sorun ortadan kalkacak. eğer dün akşam gidip bakmasaydım muhtemelen perşembe günkü sınavda zamanında sınav erkezinde olamadığım gerekçesiyle yine sınavım iptal olacaktı. iyi ki de gidip yeri bulup tesbit etmişim....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2013 16:10 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 58
Aldığı teşekkür: 46
Vize Türü:
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Kova
arkadaslar HGV licence aliyrum gercekten cok zor ama adamlara helal olsun insan hayati ve yol guvenligi acisindan herturlu onlemi aliyorlar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2013 20:53 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 30
Vize Türü:
Burcu: Balık
Arkadaşlar ben İngiltere'ye geldiğimde provisional driving licence a başvurayım diyorum. Bu sebeple önden aşağıda detayını belirttiğim internet sayfasında online başvuru formunun detayına bakayım dedim.

https://www.gov.uk/apply-first-provisio ... -you-start

Türkiye'den gelirken yanımda bu iş için özellikle birşey getirmeliyim diye özellikle kontrol ettim. Bu sayfada -provided addresses where you have lived in the last 3 yrs diye bir koşul var. Online başvuru yoluyla başvuru yapanlar bu koşulu sağlamak için tam olarak ne yaptınız? Bu koşul gerçekten çok önemlimi? Birde minimum eyesight requirement diye birşey var. Bunun için practice testte 20 metreden öndeki plakayı falan görmemiz gerekiyormuş. Bunun dışında orada göz doktoruna falan muayene olmamız gerekiyormu? Birde son olarak ödemeyi ilka kendi adımıza çıkardığımız kredi kartındanmı yapmamız gerekiyor yoksa eşimizin kartıylada ödeme yapabilirmiyiz? Kart adımıza değilse ilerleyen süreçlerde falan bu bize sıkıntı çıkarırmı?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2013 20:56 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4526
Aldığı teşekkür: 3020
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Denizzz yazdı:
Arkadaşlar ben İngiltere'ye geldiğimde provisional driving licence a başvurayım diyorum. Bu sebeple önden aşağıda detayını belirttiğim internet sayfasında online başvuru formunun detayına bakayım dedim.

https://www.gov.uk/apply-first-provisio ... -you-start

Türkiye'den gelirken yanımda bu iş için özellikle birşey getirmeliyim diye özellikle kontrol ettim. Bu sayfada -provided addresses where you have lived in the last 3 yrs diye bir koşul var. Online başvuru yoluyla başvuru yapanlar bu koşulu sağlamak için tam olarak ne yaptınız? Bu koşul gerçekten çok önemlimi? Birde minimum eyesight requirement diye birşey var. Bunun için practice testte 20 metreden öndeki plakayı falan görmemiz gerekiyormuş. Bunun dışında orada göz doktoruna falan muayene olmamız gerekiyormu? Birde son olarak ödemeyi ilka kendi adımıza çıkardığımız kredi kartındanmı yapmamız gerekiyor yoksa eşimizin kartıylada ödeme yapabilirmiyiz? Kart adımıza değilse ilerleyen süreçlerde falan bu bize sıkıntı çıkarırmı?

hayır gerekmiyor deniz görebiliyorum diye seçiyorsun ve bitiyor o olay...
diğer olayda ise online başvuru çok basit ben online başvuruyla aldım..nerede yaşadın son 3 yılda sorusuna da türkiye diye girmenin bir yolu vardı ama ekranı şuan hatırlayamıyorum diğer mi ne vardı onu seçip sonra Turkey yazıyordun sanırım öyle birşeylerdi...

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2013 09:18 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
sabah sabah fail benim driving test. ayrıntıları yazarım sonra. ama çok eğlenceli. bana fail diyen adam bana fail sebebinden hemen yanımda kaza yapması çok hoşuma gitti....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2013 09:39 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4526
Aldığı teşekkür: 3020
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
mimura yazdı:
sabah sabah fail benim driving test. ayrıntıları yazarım sonra. ama çok eğlenceli. bana fail diyen adam bana fail sebebinden hemen yanımda kaza yapması çok hoşuma gitti....

:((( çok çok geçmiş olsun. Kaç yıllık araç kullanan usta birisin böyle yapmaları ve abartmaları cidden hoş değil !!!

Aslında varya erinmeyeceksin gidip bir avrupa ülkesinde alıp geleceksin Nede olsa ehliyetleri geçerli burada..

Böyle giderse ben her halde hiç girmeyeceğim sınava burada :D

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2013 16:45 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhabalar,

Gecen cuma gunu provisional driving licence icin online basvuru yaptim. Basvuruyu tamamladiktan sonra 1 hafta icinde bir form gondereceklerini ve bu formu ve istenilen ilave belgeleri doldurup geri yollamami isteyen bir aciklama cikti. Insallah bu 185 gun resident olmakla ilgili kural icin bir sorun cikmayacagini umuyorum. Benim residence permitim oldugu icin bu kural beni etkilemez degilmi? Onceki aciklamalarda etkilemeyecegi basvurmamiz soylenmis ama o yazilan zamandan bu yana bir degisiklik olmadi degilmi? Bilgisi olan varmi? Birde istenilen pasaport ve diger belgeleri yolladigimizda ortalama ne kadar sure sonra bize belgelerimizi geri yolluyorlar?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2013 16:50 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
185 gün olayını unut. ben geldim ilk ay içinde aldım provisional licence yi. gönderdiğin evraklar postaya verdikten en geç bir hafta sonra gelir. önce ehliyetin ertesi gün pasaportun.

bunlar sıkıntı olmayacak basit şeyler. eğer geçmişinde araç kullanan bir insansan. türkiyede araç kullanırken bildiğin herşeyi unut ve burası için herşeyi tekrar öğren. yoksa işin zor. sinyal vermişim yola çıkmışım hareket halindeyim sokaklardan birinden fırlayan ve benim arkamda olan bir bisikletli yüzünden ehliyetimi alamadım. bisikletlilere çok dikkat . sirius fail olarak koca sayfada bir fault um var. oda bisikletli yüzünden. neymiş efendim adam arkamdan geliyormuşta ben görmemişim. lan ben yola zaten çıkmışım hareket halindeyim. arkamdan gelen bisikletliden neden sorumlu olayım. hemde son 10 dk da olan oldu. tertemiz kağıt bir fault oda sirius. şerefsiz bisikletli. saçma sapan kafa kırdırıcı kurallar. allah kolaylık versin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2013 17:47 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
mimura cok gecmis olsun. Turkiye'de yollarda bisiklet kullananana pek rastlayamayacagin icin o kavram bize cok uzak :) Hata yapman normal yani kendi ustune alinma. :) Dedigin gibi benimde burada en cekindigim konu bu. O yuzden her ne kadar uzun yillardir arac kullansamda buradaki kurallara daha adapte olmak ve testte yapabilecegim hatalari minimuma indirmek icin ders almayi dusunuyorum.

Burada en bilinen driving schollar AA ve Bsm diye duydum. Yalniz sanirim bildigim kadariyla bu okullar eski ve en bilinen okullar oldugundan fiyatlari biraz yuksek. Birde gecen sehir merkezinde tesaduf Red diye bir driving school vardi. 5 saatlik ders icin toplam ozel fiyat £85 istiyordu. Tabiki yasadiginiz yere gore farkli secenekler olabilir ama baska duydugunuz veya tecrube ettiginiz basari orani yuksek uygun fiyatli iyi okullar ve fiyatlari varsa paylarsaniz sevinirim.Tsk...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 341 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: