Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 27 Tem 2017 00:47

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 445 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 May 2013 16:04 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
bende aklıma gelmişken biraz süreden ve ücretten bahsedeyim.

provisional driving licence 50 pound.
teory test ücreti 32 pound (türkçe girebiliyorsunuz ama sakın türkçe gibi türkçe beklemeyin çünkü kıbrıs türkçesi olarak çevirilmiş. kıbrıs türkçesini duymamış biri için bambaşka bir dil gibi gelebilir ama sonuçta türkçe )
driving test ücreti 60 pound. (eğer tatil günleri yada akşam saatlerini seçecek olursanız 75 pound.)

provisional driving licence için başvuru formunu (başvuru formunu post office lerden temin edebilirsiniz.) gönderdikten yaklaşık 10 gün sonra adresinize gönderiliyor.

teory test için şanslıysanız 2 hafta sonraya gün bulabiliyorsunuz. genelde 3 yada 4 hafta sonrasına gün bulunduğu söyleniyor ben 2 hafta sonrasına bulmayı başardım.

driving test için söyledikleri 6-8 hafta sonrasına gün bulunabilir. daha öncesine beklemeyin diyorlar. bilmiyorum ben daha bakmadım. çünkü drivimg test için evvela teory test i geçmek ve alacağınız belgedeki referans numaranızı yazmanız gerekiyor.

bunlar yasal gerekli olanlar. bunların dışında gerekli sınavlara hazırlanmak için highway code kitabı yada türkçe için piyasada satılan türkçe kitap yada cd lerle halledebilirsiniz. ingilizce kitaplar 12 pound civarı. türkçe olanlar değişiyor. ben cd aldım telefonla siparişi verdim evime gönderdiler. sadece cd 17 poun ödedim. içeriğinde highway code kitabının türkçeye çevrilmişi yaklaşık 1000 adet sınavlarda çıkmış soru örnekleri gerçek test gibi sizi deneyen test, hazard testi ve bazı bilgiler mevcut. eğer bu seti içinde birde higway code kitabıyla beraber isterseniz 30 pound. eğer posta ile size göndereceklerse artı 2 poun posta ücreti.

bitti mi daha bitmedi. ben çok salakça diye düşünüyordum ama anladım ki ihtiyaç varmış bir sürücü kursundan alacağınız driving lesson. eğer ayrıntıları ve incelikleri bilmeden sınava girerseniz yüksek ihtimalle kalırsınız. ben 5 saat lik bir ders aldım. 2 şer saatlik 2 ders araç kullanmamda bir sıkıntı olmadığı için driving test esnasında yapmam gereken şeyleri gösterdi inanın gerçekten çok saçma ve salakça ülkede kimse anlatıldığı gibi araç kullanmıyor ama ehliyet almak için driving test te o şekilde araç kullanmanız gerek. örneğin araç her durduğunda el frenini çekmek zorundasınız ve ayağınızı frenden çekmelisiniz. kendilerince haklı nedenleri var ama prtikte hiç akıllıca değil ve ayrıca hiç kullanışle değil. bu nun gibi saçma salak kuralları istiyorlar. düşünün bu ufacık şeyi bilmeden sınava girerseniz yaklaşık 40 dakikalık driving test te en az 10 kez duracaksınız ve her el frenini çekmediğinizde size bir eksi olarak dönecek. ve 19 hata yaptığınız da bunun gibi direk sınavdan kalacaksınız. mesela bir başka örnek te araçla her hareket etmeden önce tüm aynaları kör noktaları kısaca kfanızı çevirerek aracı 360 derece çevreye bakmazsanız her bir seferde bir eksi daha yazacak. 10 kez durdunuz el freni çekmediniz -10 ve 10 kez hareket ederken çepeçevre bakmadınız al sana bir -10 daha direkt kaldınız. bu 2 örnek gibi daha bir çok ince saçma ama sınavda yapmanız gerken şeyler var. bunları öğrenmek için uygun sayıda driving lesson almanızda fayda var. 4 saat dersi böyle harcadım. kalan 1 saat ide sınav günü sınava girerken kullanacağım. fiyata gelince farklı yerlerde farklı fiyatlar uygulanıyor ben bu 5 saat için 55 pound ödedim.

umarım bu birçoğunuza saçma gelebilecek ve aslında bana da çok salakça gelen bu bilgiler işinize yarar. :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 May 2013 08:33 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Başak
:)))

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 May 2013 22:48 
Forumvisa4UK - 6 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 165
Vize Türü:
Ruh Hali: Meşgul
Burcu: Boğa
O kadar güzel özetlemişsin ki :) ben post ofise den formu aldım ama 185 gün bu ülkede yaşamam gerektiğini öğrendim form da öyle yazıyor maalesef mimura bir kaç kişiye daha sordum onlar da öyle desi bununla ilgili bilgisi olan varsa lütfen bana bilgi verebilir mi form vermedim hala bende doldurdum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 May 2013 00:05 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4584
Aldığı teşekkür: 3102
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Surreal yazdı:
O kadar güzel özetlemişsin ki :) ben post ofise den formu aldım ama 185 gün bu ülkede yaşamam gerektiğini öğrendim form da öyle yazıyor maalesef mimura bir kaç kişiye daha sordum onlar da öyle desi bununla ilgili bilgisi olan varsa lütfen bana bilgi verebilir mi form vermedim hala bende doldurdum.

yok öyle bir şey be güzelim... İnternetten online bile yapıyorsun ki ben öyle yaptım aldım provisional licence ilk ayımda..

Facebook Sayfamıza Katıl

Sayfamıza reklam vermek için bizi ulaşın.

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 May 2013 01:43 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 165
Vize Türü:
Ruh Hali: Meşgul
Burcu: Boğa
t&a yuppi. :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 May 2013 23:45 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 58
Aldığı teşekkür: 46
Vize Türü:
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Kova
ben 2 ay da full ehliyeti aldim :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2013 10:36 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
bu gün teory test sınavım var. inşallah halledeceğim. ve en kısa süredede driving testi de geçip kavuşacağım inşallah ehliyetime....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2013 10:16 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
evet dün teory sınavına girdim ve hayırlısıyla geçtim. ya gerçekten zor değildi yada ben fazla çalıştım ondan çok kolay geldi bilmiyorum açıkçası. videolarla beraber toplamda 40 dk sınav salonunda kaldım. türkçe seçeneğini seçtmiştim. gerçekten seslandirme çok akıcı ve timiz bir türkçe ile. daha önce başkalarından duyduklarım gibi kötü bir kıbrıs türkçesi ile çevrilmemişti. sadece bir soruda kıbrıs türkçesiyle çevrilmiş bir seslendirme vardı. eğer tüm sınav kıbrıs türkçesiyle çevrilmiş olsaydı muhtemelen dinlemeyi bırakıp sınava ingilizce olarak devam ederdim.

türkçe dil seçeneği sizin hakkınız sizi rahatlatmak açısından güzel. ama biraz ingilizceniz varsa ingilizce olarak da çözebileceğiniz bir sınav...

neyse gece driving test için randevu almaya girdim. en yakın tarih 19 temmuz vardı. ama tekrar tekrar bakarken sanırım biri randevusunu iptal etmiş ve 19 hazirana yani 15 gün sonrasına bir randevu ayarladım. çok şükür yoksa 6 hafta sonrasına yer vardı. kim randevusunu iptal ettiyse allah razı olsun :)

inşallah driving testide hayırlısıyla atlatıp sınav sonrası hemen rahat rahat araba kullanmaya başlayacağım :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2013 14:47 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Sıcak
Burcu: Kova
Merhaba arkadaşlar türkiyedeki ehliyetimiz ingilterede geçerlimi?geçerliyse süresi nedir?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2013 16:40 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4584
Aldığı teşekkür: 3102
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Melda89 yazdı:
Merhaba arkadaşlar türkiyedeki ehliyetimiz ingilterede geçerlimi?geçerliyse süresi nedir?

Evet melda gecerlidir ama sadece ulkeye vardiktan 1 yil sonraya kadar

Facebook Sayfamıza Katıl

Sayfamıza reklam vermek için bizi ulaşın.

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 445 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: