Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Oca 2017 10:43

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Otobus mu Araba mi?
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2016 13:00 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 28
Aldığı teşekkür: 24
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Eea 4 icin kaldi 5 yil :)
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
Kuzey Londra da yasiyorum, bir ajans araciligiyla Haringey de ki bir hastanenin cafesinde pazartesiden cumaya calismaya basladim yoneticilerin benden memnun oldugu, benimle yakinda is gorusmesi yapilacagi ve sozlesmeli olarak ise baslayabilecegim bana teyit edildi.
Is yerime 3 otobus degistirerek gitmek zorundayim 9 da baslayacagim is icin 6.20 de kalkiyorum.7 de evden cikip ilk otobuse biniyorum trafik olursa gec kaldigim bile oluyor.Haftalik bus-pass yapiyorum bildiginiz uzere 21.20£ fiyati var ve yillik baza vurdugunuzda asagi yukari yillik 1000£ a yakin harcama ortaya cikiyor butun bu hesap kitaplar bende acaba araba mi alsam fikrini ortaya cikardi.
Internette 500-700£ a 1.2-1.4 diesel araba alsam gunluk 31km lik gidis-gelis yolu sadece 2£ dan haftalik sadece 9-10£ a getirmis olacagim lakin araba almakla is bitmiyor. Vergisi sigortasi tamiri cezasi park yeri ucretleri bir de 2005te aldigim Tr deki ehliyetimin burada gecmemesi ve burada yeni ehliyet alma zorunlulugum beni dusunduruyor.
Ama kabaca yaptigim hesap kitabi netlestirebilmek icin siz araba sahibi arkadaslara sorum olacak.
ehliyet asagi yukari 1000£ a malolacak yanlisim yoksa.Arabayi ben ve esim kullanacagiz esimin ehliyeti eu o yuzden burada sorun olmayacak lakin, kendisi hic araba sahibi olmadigi icin herhangi bir sigorta gecmisi yok benim de ayni sekilde tr den bir arac sigorta gecmisim yok bildigim kadariyla bu bayagi bir sisirecek sigortayi.
Onun disinda kalanlar 1.4 dizel ww polo 2007-2012 bir araba icin:

Vergi=?
Sigorta=?
ve bilmedigim baska bir ucret var mi?

Asil anlamak istedigim ise;
Tum bu masraflari goz onune aldiktan sonra araba mi almaliyim yoksa otobuse devam mi etmeliyim :)

Selamlar saygilar...

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Otobus mu Araba mi?
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2016 13:23 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 74
Aldığı teşekkür: 436
Vize Türü: Visa spouse
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Bus hopper Ile 60 dakika icinde iki otobuse tek bilet parasiyla binebilirsin, is yerine mantikli bir mesafede bisikletini zincirlersen geri kalan yolu da bisikletle gidebilirsin bu en ucuzu olabilir. Arabam yok AMA ehliyet masrafi alacagin ozel Ders sayisina bagli. Ben £350 ye hallettim. Bir de genelde motorsiklet almak arabadan daha az masrafli. Verebilecegim fikirler bunlar.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Otobus mu Araba mi?
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2016 22:54 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 28
Aldığı teşekkür: 24
Vize Türü: Eea 4 icin kaldi 5 yil :)
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
Cevap icin tesekkur ederim bunlar benimde aklimda olan diger olasiliklardi
hatta aslinda bir yaris bisikletim var lakin yol gidis gelis 31 km ve 1 saatten fazla suruyor Lodranin hava sartlari pek uygun degil daha kisa mesafede bile yagmur ve ruzgar yuzunden hastalandigim oldu bu yuzden bisiklete pek sicak bakamiyorum.
Motor konusunda ise pek guvenli olmadigindan yanasamiyorum bile acikcasi kendime guvenemiyorum:)
Bu yuzden ufak az yakan bir arac dusundum masraflarini maaliyetleri arastiriyorum.
Bu arada 3 otobus degistiriyorum bu yuzden ikinci otobusun ucretsizligi de yetmiyor :(
Yani her yani ....lu degnek

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz