Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 16 Ara 2017 01:41

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 May 2016 11:02 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 7
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Tier2
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
Arkadaslar merhaba,

Baglantili bir baslik bulamadigimdan yeni bir baslik acma gereksinimi duydum var da gormediysem simdiden kusura bakmayin baslik kalabaligi icin.

Oncelikle Ingiltereye Kasim ayi sonunda tasindim isim sebebiyle ve is yerimin sagladigi herhangi bir shuttle hizmeti olmadigindan 10. gunumde araba almak durumunda kaldim. Simdi biraz daha duzene girdim tabi ve odemelerimi duzene koydugum icin bir-iki ust segment araba almayi planliyorum ve Audi'mi satma niyetindeyim. Suan belirledigim iki model icin arastirma yapmaya devam ettigimden henuz internet uzerinden satisa koymadim; acelesi de yok acikcasi fakat oncesinde sizlerle paylasmak istedim ki satilacaksa oncelikli olarak sizlerden birisi olmasi tercihimdir, sizin de oyle oldugunu dusunuyorum.

Arabami 10 Kasim'da evime(Coventry/ CV6) 100 mil mesafedeki Doncaster'dan aldim;
Kendim de makine muhendisi oldugumdan ve arac firmasinda calistigimdan arabalar hakkinda detayli bilgiye sahip oldugumu dusunuyorum o yuzden araba secerken ince eleyip sik dokudugum hususunda emin olabilirsiniz.

Araba secimim neden bu arac oldu ve 100 kusur mil yol gittim? Oncelikle kendi yas araliginin ve segmentinin bence en iyilerinden. Audi markasi zaten bir guven unsurudur bildiginiz uzere. Sonrasinda insurance'i TC ehliyeti dahilinde gercekten uygundu(taksitli £1325) soyle ki ayni yastaki 1.2 corsa'lardan daha uyguna geliyor ve daha az yakiyor. Road Tax'inin £30 olmasi, yakit tuketiminin suan ki guncel rakamlarimi vereyim hicbirimiz schumacher degiliz nihayetinde £34 'a depoyu fulluyorum ve sehir ici 450 mil yapiyorum, sehir disi ise bu sayi 550mil civarini buluyor bence bunlar gercekten muthis rakamlar 1.4 TDI motor 12 yasinda bir arac icin. Sonrasinda, aracin bir ogretmen hanim tarafindan kullanilmis ve sigara icilmemis olmasi, aracin bakimlarinin zamaninda duzenli yapilmis olmasi ve 125000 de olmasi tercih sebebim oldu ve arac sahibinin sifir A5 almasi ve halihazirda kullaniyor olmasi nedeniyle kendi aracini acilen elinden cikartmak istemesi fiyat kirmamizda yardimci oldu ve £1800 'a aldim ve akabinde sileceklerdi, yagiydi, suyuydu vs degistirdim ve bana £2000 'a geldi totalde.

Plakasi YM04 UTW kontrol edebilirsiniz. MOT si eylul ayinda olacak ve onceki MOT sinden bu yana en ufak birsey olmadigindan sikintisiz olacaktir, gecen haftasonu londrada sol on tekerini degistirdim ve 0 teker aldim diger tekerlerinin de kondisyonu gayet iyi durumda. Buradan £1800 'a satmayi dusunuyorum, Autotrader'a £2000 dan koymayi planliyorum. Ilgilenirseniz bana kisisel mail adresim uzerinden ulasip detayli bilgi ve resim isteyebilirsiniz (henuz fotograf cekmedim :) )

fatihsimsek@yahoo.com (mailiniz olur da Spam olarak gelirse gozumden kacmasin diye konu basligini Audi A2 vs yazabilirseniz, mailinizin gozden kacmasinin onune gecmis oluruz. Simdiden tesekkur ederim.)

Iyi forumlar,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 May 2016 14:47 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4634
Aldığı teşekkür: 3145
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
fatihsimsek yazdı:
Arkadaslar merhaba,

Baglantili bir baslik bulamadigimdan yeni bir baslik acma gereksinimi duydum var da gormediysem simdiden kusura bakmayin baslik kalabaligi icin.

Oncelikle Ingiltereye Kasim ayi sonunda tasindim isim sebebiyle ve is yerimin sagladigi herhangi bir shuttle hizmeti olmadigindan 10. gunumde araba almak durumunda kaldim. Simdi biraz daha duzene girdim tabi ve odemelerimi duzene koydugum icin bir-iki ust segment araba almayi planliyorum ve Audi'mi satma niyetindeyim. Suan belirledigim iki model icin arastirma yapmaya devam ettigimden henuz internet uzerinden satisa koymadim; acelesi de yok acikcasi fakat oncesinde sizlerle paylasmak istedim ki satilacaksa oncelikli olarak sizlerden birisi olmasi tercihimdir, sizin de oyle oldugunu dusunuyorum.

Arabami 10 Kasim'da evime(Coventry/ CV6) 100 mil mesafedeki Doncaster'dan aldim;
Kendim de makine muhendisi oldugumdan ve arac firmasinda calistigimdan arabalar hakkinda detayli bilgiye sahip oldugumu dusunuyorum o yuzden araba secerken ince eleyip sik dokudugum hususunda emin olabilirsiniz.

Araba secimim neden bu arac oldu ve 100 kusur mil yol gittim? Oncelikle kendi yas araliginin ve segmentinin bence en iyilerinden. Audi markasi zaten bir guven unsurudur bildiginiz uzere. Sonrasinda insurance'i TC ehliyeti dahilinde gercekten uygundu(taksitli £1325) soyle ki ayni yastaki 1.2 corsa'lardan daha uyguna geliyor ve daha az yakiyor. Road Tax'inin £30 olmasi, yakit tuketiminin suan ki guncel rakamlarimi vereyim hicbirimiz schumacher degiliz nihayetinde £34 'a depoyu fulluyorum ve sehir ici 450 mil yapiyorum, sehir disi ise bu sayi 550mil civarini buluyor bence bunlar gercekten muthis rakamlar 1.4 TDI motor 12 yasinda bir arac icin. Sonrasinda, aracin bir ogretmen hanim tarafindan kullanilmis ve sigara icilmemis olmasi, aracin bakimlarinin zamaninda duzenli yapilmis olmasi ve 125000 de olmasi tercih sebebim oldu ve arac sahibinin sifir A5 almasi ve halihazirda kullaniyor olmasi nedeniyle kendi aracini acilen elinden cikartmak istemesi fiyat kirmamizda yardimci oldu ve £1800 'a aldim ve akabinde sileceklerdi, yagiydi, suyuydu vs degistirdim ve bana £2000 'a geldi totalde.

Plakasi YM04 UTW kontrol edebilirsiniz. MOT si eylul ayinda olacak ve onceki MOT sinden bu yana en ufak birsey olmadigindan sikintisiz olacaktir, gecen haftasonu londrada sol on tekerini degistirdim ve 0 teker aldim diger tekerlerinin de kondisyonu gayet iyi durumda. Buradan £1800 'a satmayi dusunuyorum, Autotrader'a £2000 dan koymayi planliyorum. Ilgilenirseniz bana kisisel mail adresim uzerinden ulasip detayli bilgi ve resim isteyebilirsiniz (henuz fotograf cekmedim :) )

fatihsimsek@yahoo.com (mailiniz olur da Spam olarak gelirse gozumden kacmasin diye konu basligini Audi A2 vs yazabilirseniz, mailinizin gozden kacmasinin onune gecmis oluruz. Simdiden tesekkur ederim.)

Iyi forumlar,

Yeni basliklarda hic bir sikinti yok umarim
satabilirsiniz hayirlisi olsun

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2016 08:54 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Merhabalar,

Araba almayi dusunen arkadaslar icin basligi one cekmek istedim.Baktim da simdi Mayis ayinda yazmisim mesaji ve o gunden bugune herhangi bir aksiyon almamisim sebebi insurance'im ilk yilinin dolmasini beklemem 1 yillik no claim bonus icin. Bu arada belirledigim 2 aracin birinden kesin olarak vazgectim(Minicooper) digerini(BMW 120i) ise bir arka plana atip suan Mazda3 Sport Black alma niyetindeyim, yaptigim uzun sureli arastirmalarin ardindan.(sifir araba alma niyeti olan arkadaslar varsa belki algilada secicilik saglamasi amaciyla yaziyorum) Insurance icin buradaki arkadaslarin onerilerini dinleyip Aviva ile kontaga gececegim iyi bir fiyat verirlerse gercekten 1 yilin dolmasini beklemeyip arabayi degistirip aviva ile ilerleyecegim, onermezlerse basta belirttigim gibi gidecegim (Aralik9'da bitiyor). Bu hikaye kismini anlatma sebebim neden taa mayistan beri herhangi bir aksiyon almamis olma nedenim. :) Bunun paralelinde dusunecek arkadaslar olursa benimle kontaga gecebilirler, nihayetinde suandaki arabami aralik ayina kadar ki surecte yukarda belirttigim zaman skalasinda elden cikarmayi dusunuyorum, bu arada bu hafta MOT'ye de girdi, sag on teker siparis ettim bi iki gune gelecek onu degistiriyor olacagim ve guncel mil'i= 136542.

Ilgilenecek arkadaslar benimle kontak kurabilirler bir onceki yazimda belirttigim mail adresi uzerinden.

Herkese iyi bayramlar dilerim,
Fatih

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2016 09:31 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Araba satildi.

@t&a isterseniz basligi silebilirsiniz.

Tesekkurler,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2016 09:33 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 25
Vize Türü:
Burcu: -
fatihsimsek hayırlı olsun. Ne kadara sattınız?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2016 09:45 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

cagri0690 Tesekkur ederim, yeni arabayi alirken exchange yaptirdim £1500'a.
Hic icime sinmedi bu fiyata vermek ama ugrasmak istemedim acikcasi. Ilgileniyor muydunuz ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2016 09:48 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 25
Vize Türü:
Burcu: -
fatihsimsek merak ettiğim için sordum yakında zamanda ben de araba aldım. Bence 1500 guzel bir fiyat 2000 e satamazdınız zaten. Hayırlı olsun tekrardan.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2016 09:59 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

cagri0690 Aksine bir sure bekleyerek satabilirdim diye dusunuyorum, autotrader'dan kontrol edebilirsiniz arabanin piyasasini. Belirttigim gibi ugrasmak istemedigimden ve cok cok iyi bir fiyata araba buldugumdan acil aksiyon almak durumunda kaldim. Siz de bilirsiniz araba bayisi p/e 'de bir arabaya ne veriyorsa o araba mutlaka 500-1000 daha pahali olur.

Neyse nihayetinde sattim icime cok sinmese de, sizin icin de hayirlisi olsun arabaniz, kazasiz belasiz surusler dilerim.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: