Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Oca 2017 10:45

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2016 22:43 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1223
Aldığı teşekkür: 1002
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
çilekeş televizyonda ab'den ayrılma sonrasında neler yaşanması bekleniyor şeklinde konuşmalar oluyor hergün. Ev fiyatları ile ilgili yorum yapanlar da oldu. Ev fiyatları düşer diyenler de var, etkilemez diyenler de. Biz oylama olmadan beğendiğimiz ev ile ilgili teklifte bulunduk. Açıkçası ben de garanti olsun sonuç açıklandıktan sonra ev alalım diye düşünüyordum, ama beğendiğiniz bir ev çıkınca çok da bekleme şansınız olmuyor evi kaçırmamak adına...

Kredi geçmişinize bakılıyor mortgage almak adına. Bağlı bulunduğunuz bankanın mortgage adviser'ı ile görüşüp bilgi alabilirsiniz. Ancak daha evvel yazmış olduğum yazılarda bahsettiğim gibi broker'lar ekstra bir ücret ödenmesine rağmen size en uygun mortgage hangi banka ile sağlanabiliyor şeklinde araştırmasını yapıyor. Biz broker ile çalışmayı tercih edenlerdeniz. Paraya bağlı evrak işlerini o yürütsün istedik. Tavsiye ederim.

Depozitonuzu Türkiye'den getirmek adına banka transferi yaparken ya broker ya da avukatınız sizi yönlendirecektir. Genelde talep edilen miktar alacağınız evin en az %5'i ki bu bilgi yeni yapılan evlerle ilgili araştırmalarıma dayanmaktadır. Eski yapılarda sizin koyacağınız depozitoya bağlı olarak broker mortgage başvurusunda bulunuyor sanırım.

Eşim İngiliz dolayısıyla, AB vatandaşı kısmına cevap veremiyorum. Ancak ben Türk vatandaşı olduğum, yeterli kredi geçmişim olmadığından dolayı benim bilgilerimi başvurulara dahil etmedik. Eşinizin kredi geçmişi yeterli düzeyde ise sıkıntı olmayacaktır. Sonuçta sadece ev alan ingilizler değil.

Kimler ülkede kalıcı, kimler gidici henüz bunları tartışma aşamasındalar. Burada olanları göndermek niyetinde değiliz gibi yorumlar yapıyorlar. Sanırım bundan sonra gelenler için uygulanacak olan kurallar kısıtlayıcı ve belirleyici olacak. 6 ay süresince iş bulamayan avrupa birliği vatandaşı ülkesine geri gönderilecek şeklinde açıklamalar yapılmıştı. Düşünülen plan bu şekilde diye söylemişlerdi. Ancak her şey belirsiz olduğundan dolayı kimse net bir şey söylemiyor.

Eğer çok beğendiğiniz bir ev çıkarsa sanırım ertelemeden işlemlere başlayacaksınızdır. Ama henüz öyle bir şey gündeminizde değilse, ben bekleyin derim.

Tek bir konuda tavsiyede bulunmak isterim. Ev alırken ve satarken avukatınız olması gerekiyor. Genelde emlakçılar, yeni ev inşaa eden şirketler, brokerlar komisyon almalarından dolayı kendi avukatlarını öneriyorlar. Ancak bu kişilerle çalışma zorunluluğunuz yok. Tavsiyem, avukatınızı seçmeden evvel çok iyi bir araştırma yapmanız. Çünkü genelde en yüklü ödemeyi çıkartan onlar oluyormuş. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2016 13:09 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 27
Aldığı teşekkür: 252
Vize Türü: İndefinite
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Aslan
Engel adlı arkadaş çok güzel açıklamıs Benim nacizane tavsiyem biraz beklenmesi ortalık sakınleşsın

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2016 09:53 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 21
Aldığı teşekkür: 32
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep
Merhabalar
Eşim (ab) ve ben (tr) vatandaşı olarak birlikte mortgage başvurusu yapmak istiyorum.
Benim şu anda 5 yıllık residence kartım var Eea2 üzerinden. Birkaç bankayla görüştüm hepsi pernanant residence card istiyorlar benimde başvurabilmem için, eşim tek başına başvurabilir fakat bu seferde alacağımız miktar düşüyor. Ben yine diğer bankalarada soracağım çünkü hepsinin yapısı farklı. Bir banka başvuru sahibinin mün 2 yıl UK de olmasını şart koşarken diğeri gerek yok der

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2016 10:27 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 26
Vize Türü:
Burcu: Yay
Selam cilekes, permanent residence kart olmadan joint mortgage application yapabilirsiniz, bankalardan cok mortgage brokerlari yada kurumsal mortgage advisor firmalari ile gorusmenizi tavsiye ederim onlar piyasadaki butun lenderlar ile iletisime gecip hangisinin size uygun yada hangisinin sizin sartlariniza gore mortgage saglayabilecegini soyluyorlar. Mesela bazilari 2 senelik calisma gecmisi isterken bazilari 1 seneyi kabul ediyor..

Kolay gelsin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2016 10:35 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 74
Aldığı teşekkür: 436
Vize Türü: Visa spouse
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Terazi
çilekeş yazdı:
Merhabalar
Eşim (ab) ve ben (tr) vatandaşı olarak birlikte mortgage başvurusu yapmak istiyorum.
Benim şu anda 5 yıllık residence kartım var Eea2 üzerinden. Birkaç bankayla görüştüm hepsi pernanant residence card istiyorlar benimde başvurabilmem için, eşim tek başına başvurabilir fakat bu seferde alacağımız miktar düşüyor. Ben yine diğer bankalarada soracağım çünkü hepsinin yapısı farklı. Bir banka başvuru sahibinin mün 2 yıl UK de olmasını şart koşarken diğeri gerek yok der

Merhaba, dediginiz gibi bazi kurallar bankadan bankaya farklilik gosterebiliyor ancak para aklama konusundan oturu bircok banka en az 2-3 yillik UK adres gecmisi isteyecektir. genelde sinirsiz outrum ya da 2-3 yildir UK'de ikamet ve vizenin bitmesine en az 2,5 yil kalmasi sarti var. fakat sizin esiniz de EEA vatandasi oldugu icin bankalarin size yaklasimi daha farkli olacaktir. Broker ile de calismanizi tavsiye ederim, isini Bilen brokerlar hangi bankadan nasil alacaginizla ilgili yol gosterebilirler.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: