Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Mar 2017 18:06

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2015 20:19 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 97
Aldığı teşekkür: 135
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ILR
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Dost
Burcu: Terazi
SNY yazdı:
Arkadaslar ben pek bisey anlamadim Bu isten ,Benim de Turk ehliyetim var yeni cipli yaptikdan sonra ingiltere de kullanamayacak miyiz ?diger avrupa ulkelerinde gecerli mi olacak?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uluslararası olduğundan kullanabileceğiz SNY

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2016 22:39 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 93
Aldığı teşekkür: 105
Vize Türü: spouse visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Yengeç
arkadaslar turk ehliyetlerini degisirsek gercekten ingilktere de kullanabilcek miyiz?88 ulke arasinda ingiltere de var mi?ehliyet sinavi icin gun aldim yoksa iptal edecegimm

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2016 23:42 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 24
Vize Türü: EEA-1
Ruh Hali: Zararsız
Burcu: Yay
SNY yazdı:
arkadaslar turk ehliyetlerini degisirsek gercekten ingilktere de kullanabilcek miyiz?88 ulke arasinda ingiltere de var mi?ehliyet sinavi icin gun aldim yoksa iptal edecegimm

Şuan'da ingilterede nasıl kalıyorsun bir açıklarmısın??? Yani vize ilemi oturummu var? Vize varsa turist mi yerleşim vizesimi??

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2016 00:01 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

estonyali61 yazdı:
SNY yazdı:

Şuan'da ingilterede nasıl kalıyorsun bir açıklarmısın??? Yani vize ilemi oturummu var? Vize varsa turist mi yerleşim vizesimi??

Şimdi fark ettim vize türü yazıyormuş yan tarafta :) şu şekilde açıklıyayım bizim ehliyetlerin değişiyor olması ingiltere için her hangi birşeyi değiştirmiyor. Çünkü biz eski yani çipsiz ehliyetler ilede burada yada diğer avrupa ülkelerinde araba kullanabiliyorduk fakat her hangi bir AB ülkesinde yerleşim vizen var ise yada her hangi bir oturum kartın var ise ( kimi ülke vize ile oturum izni veriyor kimileri oturum kartı veriyor) bu yerleşim vizesini yada oturum kartını aldığın tarihten itibaren 1 yıl Türk ehliyeti ile araç kullanabiliyorsun! Fakat 1 yılı geçtikten sonra Türk ehliyetinin her hangi bir hükmü kalmıyor yerleşik olduğun ülkede bu sebebten ötürü çip takmışlar yada takmamışlar değişen birşey yok ama şöyle birşey var bu çiplerin takılmasıda AB uyum yasaları içerisinde küçük bir detay yapılması gereken bir değişim ülkemizde onu yerine getirdi şayet ülkemizi AB alırlarsa o zaman otomatikman kullanabiliyorsun Türk ehliyetini hatta şunu söyliyeyim ehliyetini verip ingiliz ehliyeti bile alabilirsin. Tecrübem şu yönde bende estonya ehliyeti var ingiltereye gelmeden estonyada Türk ehliyetini verdim yerine estonya ehliyeti aldım. Şuanda ingilterede pizza hut'da delivery driver olarak çalışıyorum çalıştığım yerdeki müdürüm benim için telefon açtı ehliyeti nasıl ingiliz ehliyeti ile değiştiririm diye ( değiştirmek istememdeki sebeb sadece yarın öbür gün taksitle araba falan alırsan faydası oluyormuş bundan ötürü) bir adres verdiler postahaneden yollayın ingiliz ehliyetini adrese yollayalım dediler sınav yok pratik yok ver ehliyeti al yenisini. Fakat daha sonra bir arkadaşım uyardı bırak değiştirme buraya tam olarak alışana kadar dedi çünkü ingiliz ehliyeti yaparsan radardan gecersin kırmızıda geçersin bunlar hep puan düşürüyor dedi ama AB ehliyeti olduğunda ondan puan kesemiyorlar ve el koyamıyorlar dedi ( alkol dışında) bende 1 sene süreyim iyice alıştıktan sonra değiştiririm diye düşündüm. Bir konu altında 2-3 şey açıkladım :) umarım yardımcı olmuştur

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2016 01:04 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4545
Aldığı teşekkür: 3043
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Burcu: Oğlak
Turk ehliyetini estonya ehliyetiyle degistirebilmen harika olmus. ama sanirim sadece oturumu olanlar icin yaparlar bunu gibime geliyor :) Aslinda simdi ingiliz vatandasligim var gidip orada degistirmek lazim oluyorsa :)

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2016 01:05 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 97
Aldığı teşekkür: 135
Vize Türü: ILR
Ruh Hali: Dost
Burcu: Terazi
Yani avrupa birliğine girinceye kadar yeni ehliyetleri tamamen kullanamayacak miyiz estonyali. Sadece bir yıl mı kullanabiliriz diyorsun. Ben katılmıyorum bu görüşüne. Uluslar arası oluyor buda demek oluyor ki yeni çipli ehliyetleri burada kullanabiliriz. Konu hakkında tam bilgisi olan varsa aydınlatır mı? ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2016 04:54 
Kullanıcı avatarı

nil yazdı:
Yani avrupa birliğine girinceye kadar yeni ehliyetleri tamamen kullanamayacak miyiz estonyali. Sadece bir yıl mı kullanabiliriz diyorsun. Ben katılmıyorum bu görüşüne. Uluslar arası oluyor buda demek oluyor ki yeni çipli ehliyetleri burada kullanabiliriz. Konu hakkında tam bilgisi olan varsa aydınlatır mı? ?

Acikcasi banada estonyalinin dedigi mantikli geliyor bunu gorecegiz yakinda ki dvla sayfasinda ehliyetinizin hangi ulkeye ait oldugunu girdiginizde ve degistirme hakkiniz olup olmadigini sorguladiginizda hala size 1 yil sureli diye cevap cikiyor

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2016 01:13 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

t&a yazdı:
Turk ehliyetini estonya ehliyetiyle degistirebilmen harika olmus. ama sanirim sadece oturumu olanlar icin yaparlar bunu gibime geliyor :) Aslinda simdi ingiliz vatandasligim var gidip orada degistirmek lazim oluyorsa :)

Dediğin doğru oturumu olanlar oturumu aldıktan net olarak üzerinden 6 ay geçtikten sonra ehliyet değişimine hak kazanıyorsunuz. T&A şansı bir dene derim ehliyet değişimi konusunda ama sanırım İngilterenin Türkiye ile bir değişim anlaşması yok mantık olarak baktığında en basiti trafik olayı. Estonya yada diğer AB ehliyetlerinin kabul görmesindeki tek sebeb hepimiz biriz muhabbetine kullanın diyorlar ayrımcılık olmasın diye. Dediğin gibi şansıma çok iyi oldu ehliyet değişimi yoksa imkan yoktu değiştirmeme nasipse bu yazada estonya ehliyetini verip ingiliz ehliyeti alacağım inşallah eea2 yi alirsam
Bu arada yazdığını tekrar okuyunca şimdi daha iyi anladım demek istediğini. Az önce bahsettiğim gibi AB muhabbetine ayrımcılık yok nasıl benim eşim ingiltereye gelip elini kolunu sallayarak giriyorsa seçme seçilme hariç %98 hakka sahipse herşeyde sende aynı şekilde o haklara sahipsin avrupanın kapilari sana açik :) ispanya ve romanyada aynı şekilde kayitsiz şartsız değiştiriyor detaya girmiyeyim prosedür ü biliyorsun oturum kartı al 6 ay sonra değiştir ehliyeti sonra gel buraya ver ehliyeti al ingilizini :) almış olduğun oturum 1 yıl sonra otomatikmen yenilemezsen iptal oluyor kendiliğinden

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2016 03:13 
Kullanıcı avatarı

simdi su var ingiliz vatandasi oldugum icin oturum almama gerek yok ama oraya yerlestigimi bildirmelimiyim bilmiyorum. ispanya dedin iyi dedin cunku ispanyada yerimiz var arada gidiyoruz tatile ama gidip orada 6 ay kalmam imkansiz cunku calisiyorum. Bilmiyorum ben bir arastirayim bunu en iyisi belki tatile gittigimde yapma sansim olu kim bilir

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2016 10:03 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

t&a yazdı:
simdi su var ingiliz vatandasi oldugum icin oturum almama gerek yok ama oraya yerlestigimi bildirmelimiyim bilmiyorum. ispanya dedin iyi dedin cunku ispanyada yerimiz var arada gidiyoruz tatile ama gidip orada 6 ay kalmam imkansiz cunku calisiyorum. Bilmiyorum ben bir arastirayim bunu en iyisi belki tatile gittigimde yapma sansim olu kim bilir

Oturum alma şartın yok beyanda bulunmadan'da kalabilirsin ingiliz vatandaşı olduğun için. Fakat ehliyeti değiştirmen için adres beyanında bulunman gerekiyor beyanda bulunduğun zamanda bir oturum kartı alıcan sonra oturma problem yok yeterki oturum kartını aldıktan 6 ay sonra 7 ay sonra ne zaman müsait olursan git değiştir ehliyeti. Ama unutma ispanyada yapicaksan bu işlemi orada sana en yakın konsolosluktan ehliyetinin gerçek olduğuna dair bir yazı al yazıyı almadan müraacata gidersen gene değişiyor ama bu süreç 4 ayı buluyor sebebi ise ehliyeti değiştirmeye gittiğin yer diyorki biz fotokopiyi aldık Türkiyedeki yetkili makamlara yazacağız ehliyet gerçekmi değilmi diye oradan yazı gelince size bildiririz diyorlar. Ama konsolosluktaki yazı ile gidersen ( ben öyle yaptım ) aynı gün elinde ehliyet....

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: