Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Tem 2017 08:45

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2016 10:11 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 24
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA-1
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Zararsız
Burcu: Yay
http://www.exteriores.gob.es/Consulados ... cuments/Başbakanlık%20Mevzuatı%20Geliştirme%20ve%20Yayın%20Genel%20Müdürlüğü.htm

Bu link'te ispanya ile yapılan anlaşma var. Ayriyetten şunu'da bildireyim bilgilendirmek maksatlı. Her hangi bir AB vatandaşı her hangi bir AB ülkesine gidiyorsa her hangi bir bildirime gerek yok fakat gitmiş olduğun ülkede 3 aydır ikamet ediyorsan ve edeceksen emigration office bir bildirimde bulunman gerekiyor fakat bulunmazsan yaptırımı yok diye biliyorum

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2016 10:23 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

nil yazdı:
Yani avrupa birliğine girinceye kadar yeni ehliyetleri tamamen kullanamayacak miyiz estonyali. Sadece bir yıl mı kullanabiliriz diyorsun. Ben katılmıyorum bu görüşüne. Uluslar arası oluyor buda demek oluyor ki yeni çipli ehliyetleri burada kullanabiliriz. Konu hakkında tam bilgisi olan varsa aydınlatır mı? ?

Günaydın öncelikle şunu belirteyim ben görüşümü paylaşmadım bilgimi paylaştım! Ayriyetten seni aydınlatabilmek ve kafandaki soru işaretlerinide kaldırmak adına http://www.ihya.eu/node/307
Bu link'i paylaşıyorum zaten olaya mantık olarak baktığın zaman daha öncede söylediğim gibi bizim ehliyetlerimiz zaten uluslararası bir ehliyetti uluslararası olmasa zaten ingilterede yada başka bir ülkede 6 ay yada 1 sene geçerliliği olmazd! Gene kullanamazdık burada olay sadece ve sadece AB uyum yasalarına göre yenilendi ehliyetler! Örnek bordo pasaportlarımız! Daha önce lacivertti!!! Yavaş yavaş değiştiriyorlar hani olurda bu yalancılar birgün bizi AB ye alırlarsa.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2016 12:20 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Arkadaşlar kesin bilgi veriyorum lütfen buna göre hareket edin.

1. Yeni ehliyetler (yada eski ehliyet görüntü dışında uygulamada bir farkı yok) İngiltere de sadece ilk 12 ay geçerli. Daha sonra İngiliz ehliyetine başvuru yapmanız gerekiyor.

a. Eğer olurda Türkiye yi Avrupa birliğine alırlarsa o zaman Türk ehliyetlerimiz burada otomatikman geçerli olacak. Eğer almazlarsa İngiltere Türk ehliyetini değiştirmeyi yada kullanmayı kabul etmiyor. Henüz AB üyesi değiliz.
b. Eğer Türkiyeyi Avrupa birliğine alırlarsa o zaman yine yeni ehliyetlerimizde değişecek. Ehliyetin Avrupa Birliği ehliyeti olması için üzerinde Avrupa Birliği bayrağı olması gerekiyor. Mesela UK yazısının çevresinde 12 tane yıldız vardır yada herhangi bir AB üyesi ülkenin ehliyetinde mavi AB bayrağı vardır o ülkenin kodunun çevresinde (internetten uk driving licence olarak images olarak aratın yada mesela IS yada RO olarak aratın görürsünüz). Bizim yeni ehliyetlerde yok bu. Olmadığı sürece ehliyetimiz AB ehliyeti değildir. AB ye uyumlu ehliyet olmasıda ingilterede hiçbir uygulamayı değiştirmiyor. Ehliyetimiz sadece 12 ay geçerli.
c. Ehliyetimizin ingilterede geçerli olması için İngiltere ve Türkiye arasında özel anlaşma olması gerekiyor (ki böyle bir şey yok). Mesela Romanyada Türk ehliyetini Romen ehliyetine çevirirsiniz hiç bir sınav istemezler çünkü iki ülke arasında anlaşma var. Ama İngiltere ile yok.

2. Eğer ehliyetinizi daha önce başka bir AB ülkesinde değiştirdiyeseniz yani elinizde Türk ehliyeti ile değiştirilmiş bir Estonya,romanya,almanya,ispanya yada herhangi bir AB ehliyeti varsa yine ehliyetiniz İngilterede sadece 12 ay geçerli. Ehliyet numaranızın yanında 1234455.TR yazar (eğer Türk ehliyetinizi başka AB ülkesinde değiştirdiyseniz). Bu TR yazısı demek sınavı Türkiyede geçtiniz demektir ve İngiltere üzerinde TR yazan bu AB ehliyetlerini kabul etmiyor. Sınavı AB ülkesinde geçmeniz gerekiyor ki İngiltere kabul etsin.
Önceki sayfalardaki Estonyalı arkadaş bunu okuyorsa dikkate alsın. Benim Romen AB ehliyetimi üzerinde TR yazdığı için (numaranın hemen sağında) kabul etmediler.

Bilgiler kesindir. Kopyalayıp başka yerlerde paylaşırsanız diğer arkadaşlarıda aydınlatmış olursunuz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2016 10:07 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

gorelax yazdı:
Arkadaşlar kesin bilgi veriyorum lütfen buna göre hareket edin.

1. Yeni ehliyetler (yada eski ehliyet görüntü dışında uygulamada bir farkı yok) İngiltere de sadece ilk 12 ay geçerli. Daha sonra İngiliz ehliyetine başvuru yapmanız gerekiyor.

a. Eğer olurda Türkiye yi Avrupa birliğine alırlarsa o zaman Türk ehliyetlerimiz burada otomatikman geçerli olacak. Eğer almazlarsa İngiltere Türk ehliyetini değiştirmeyi yada kullanmayı kabul etmiyor. Henüz AB üyesi değiliz.
b. Eğer Türkiyeyi Avrupa birliğine alırlarsa o zaman yine yeni ehliyetlerimizde değişecek. Ehliyetin Avrupa Birliği ehliyeti olması için üzerinde Avrupa Birliği bayrağı olması gerekiyor. Mesela UK yazısının çevresinde 12 tane yıldız vardır yada herhangi bir AB üyesi ülkenin ehliyetinde mavi AB bayrağı vardır o ülkenin kodunun çevresinde (internetten uk driving licence olarak images olarak aratın yada mesela IS yada RO olarak aratın görürsünüz). Bizim yeni ehliyetlerde yok bu. Olmadığı sürece ehliyetimiz AB ehliyeti değildir. AB ye uyumlu ehliyet olmasıda ingilterede hiçbir uygulamayı değiştirmiyor. Ehliyetimiz sadece 12 ay geçerli.
c. Ehliyetimizin ingilterede geçerli olması için İngiltere ve Türkiye arasında özel anlaşma olması gerekiyor (ki böyle bir şey yok). Mesela Romanyada Türk ehliyetini Romen ehliyetine çevirirsiniz hiç bir sınav istemezler çünkü iki ülke arasında anlaşma var. Ama İngiltere ile yok.

2. Eğer ehliyetinizi daha önce başka bir AB ülkesinde değiştirdiyeseniz yani elinizde Türk ehliyeti ile değiştirilmiş bir Estonya,romanya,almanya,ispanya yada herhangi bir AB ehliyeti varsa yine ehliyetiniz İngilterede sadece 12 ay geçerli. Ehliyet numaranızın yanında 1234455.TR yazar (eğer Türk ehliyetinizi başka AB ülkesinde değiştirdiyseniz). Bu TR yazısı demek sınavı Türkiyede geçtiniz demektir ve İngiltere üzerinde TR yazan bu AB ehliyetlerini kabul etmiyor. Sınavı AB ülkesinde geçmeniz gerekiyor ki İngiltere kabul etsin.
Önceki sayfalardaki Estonyalı arkadaş bunu okuyorsa dikkate alsın. Benim Romen AB ehliyetimi üzerinde TR yazdığı için (numaranın hemen sağında) kabul etmediler.

Bilgiler kesindir. Kopyalayıp başka yerlerde paylaşırsanız diğer arkadaşlarıda aydınlatmış olursunuz.

Arkadaşım iyi hoş güzel yazmışsın'da yazdıklarını zaten yazmıştım aynılarını. Yazdığın son maddeye gelince öyle birşey olmadığını biliyordum ama ( küçük sinek mide bulandırır misali) eşimi aradım estonyadaki ehliyeti veren kurumu arattırdım az evvel ve akabinde buraya yazdım. Ehliyeti veren kurumun aynen söyledikleri böyle bir şey yok biz size 10 yıllık ehliyet verdik ve AB anlaşmaları gereği bu ehliyeti tüm AB ülkeleri içerisinde ehliyetinizin arka kısmında yer alan araç sınıfını sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz buna hiç bir kimsenin müdahale etme hakkı yoktur kurallara uyduğunuz sürece. Ehliyetinizin kenarında yazan numara ise sizin kendi türk ehliyetinizin numarasıdır onun yazılmasıda sadece estonya makamları için bilgi amaçlıdır. Kadının son olarak söylediği sonuç olarak eşiniz hiç bir kısıtlamaya maruz kalmadan ingilterede ehliyetin üzerinde yazan kullanma tarihi bitene kadar kullanabilir istersede ehliyetini değiştirebilir diye konuyu noktalamış. bazı şeyleri aktarırken kesin tarzı bir ibare kullanırken bu verdiğin bilgininde arkasını doldur bir link paylaş vs ayriyetten yukarıda verdiğin örnek bile mantığa aykırıydı TR yazanları ingiltere kabul etmiyor!!!! Arkadaşım oraya almanya yazmışsın AB ülkeleri içerisinde 2-3 tanesi hariç Türk ehliyetini değiştirmek istesen seni en kötü ihtimal pratikte sınava sokacaklar ki kimi ülke hem pratik hem yazılı yapıyor ehliyetini değiştirmen için sınavı geçtiğin zamanda adam sana önüne al kardeşim bu Alman ehliyeti demiyor alıyor ehliyetini yerine alman ehliyeti veriyor o verdiğinede senin bu numaranı gene yazıyor. Olurda paylaşımı yapan arkadaşlar varsa paylaştıkları yerlerden silsinlerde insanlar yanlış yönlendirilmesin...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2016 11:23 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4584
Aldığı teşekkür: 3100
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
estonya61 arkadasim sen degistirince sana zahmet kesin buraya bildirki aydinlanalim bu konuda sana zahmet olmazsa... aklim karisti benim acikcasi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Facebook Sayfamıza Katıl

Sayfamıza reklam vermek için bizi ulaşın.

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2016 01:20 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

t&a yazdı:
estonya61 arkadasim sen degistirince sana zahmet kesin buraya bildirki aydinlanalim bu konuda sana zahmet olmazsa... aklim karisti benim acikcasi

T&A daha öncede belirttiğim gibi ehliyetimi 1 sene sonra değiştirmeyi düşünüyorum daha önce bu başlık altında belirttiğim sebeblerden ötürü. Fakat ben bugün eşime bu sınav olayınıda sordurttum. Öyle birşey yokmuş net ve açık bir şekilde belirtiyor estonyadaki kurum ehliyetin üzerinde ne yazarsa yazsın veren makam estonya diyolar tanımamazlık yada her hangi bir süre kısıtlaması söz konusu olamaz ehliyetin ne şekilde verildiği değil kimin verdiği önemli diyolar arkadaşım sen ispanya ile irtibata geç imkanın var ise adres göstererek oturum kartını al ve 6 ay sonra ver Türk ehliyetini al ispanyolu kafanı rahat tut gönlün ferah olsun. Ayriyetten küçük birşey daha!!! Buradaki diplomasiyi sen benden çok daha iyi biliyorsun benden çok eski ve bilgilisin ben pizza hut a başvurduğumda benden pasaport fotokopisi vize olan sayfayı arabanın mot kağıdını insurance sertifikasını ( araç için ) ehliyet fotokopisini aldılar dedilerki evrakları sorup soruşturacağız problem olmazsa seni işe almaya alırız dediler ki arada çok sağlam bir kefil vardı ama adamlar altı üstü delivery driver alacaklar her yere sorup soruşturdular 1 hafta sonra aradılar gel başla diye. ( araştırmalarındaki sebeb henüz nino yok ondan öyle araştırdılar ) durum bu gönlünü ferah tut elinden geldigincede araştır ispanyol ehliyetini

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2016 17:33 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
estonyali61 yazdı:
t&a yazdı:

T&A daha öncede belirttiğim gibi ehliyetimi 1 sene sonra değiştirmeyi düşünüyorum daha önce bu başlık altında belirttiğim sebeblerden ötürü. Fakat ben bugün eşime bu sınav olayınıda sordurttum. Öyle birşey yokmuş net ve açık bir şekilde belirtiyor estonyadaki kurum ehliyetin üzerinde ne yazarsa yazsın veren makam estonya diyolar tanımamazlık yada her hangi bir süre kısıtlaması söz konusu olamaz ehliyetin ne şekilde verildiği değil kimin verdiği önemli diyolar arkadaşım sen ispanya ile irtibata geç imkanın var ise adres göstererek oturum kartını al ve 6 ay sonra ver Türk ehliyetini al ispanyolu kafanı rahat tut gönlün ferah olsun. Ayriyetten küçük birşey daha!!! Buradaki diplomasiyi sen benden çok daha iyi biliyorsun benden çok eski ve bilgilisin ben pizza hut a başvurduğumda benden pasaport fotokopisi vize olan sayfayı arabanın mot kağıdını insurance sertifikasını ( araç için ) ehliyet fotokopisini aldılar dedilerki evrakları sorup soruşturacağız problem olmazsa seni işe almaya alırız dediler ki arada çok sağlam bir kefil vardı ama adamlar altı üstü delivery driver alacaklar her yere sorup soruşturdular 1 hafta sonra aradılar gel başla diye. ( araştırmalarındaki sebeb henüz nino yok ondan öyle araştırdılar ) durum bu gönlünü ferah tut elinden geldigincede araştır ispanyol ehliyetini

Merhaba, konu başlığında yazılanları okudum ve aklım biraz karıştı doğrusu. Estonya'da sınavsız değiştirilen ehliyette, yukarıda bir arkadaşın dediği gibi TR ibaresi var mı yok mu? Resmi sayfada ehliyet sınavını nerede geçtiniz diye sorulan bölümde Others işaretlenince 12 ay kullanılabilir diyor. Ama Avrupa deyince sıkıntı yok.

Şimdi benim anlamadığım Estonyalı arkadaş sormuş soruşturmuş problem yok diyor ama resmi sayfa tersini söylüyor. Yani İngilterede resmi daire TRden alınan ehliyetin sınavsız Estonyada dğiştirildiğini anlamayacak mı? Nasıl İngiliz ehliyetine çevrilecek ki?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: