Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 28 Şub 2017 12:12

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 69 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 09:56 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 16
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
selim yazdı:
neyse yine de £1200-£1500 vermekten iyidir. bu sene geçsin böyle seneye yenilerken off road par edicem dersin drive way e park edeceğim dersin düşer o zaman. hadi hayırlısı olsun. kazasız belasız sürüşler.

Teşekkür ederim

Sent from my SM-N7500Q using Tapatalk

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 10:52 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 16
Vize Türü:
Araba alinca bi yere bildirim yapmak gerekiyormu . Araba sahibinin verdigi kagit bende ve yeni ruhsat posta ile geldi bugun

Sent from my SM-N7500Q using Tapatalk

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2016 08:31 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 7
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Tier2
ankaravizesi yazdı:
Bemrem ahh ahhh ahhh yola park etcem demeseydin keşke garajımız var deseydin 150 pound oluyor neyse ... sağlık olsun ....birde yaşında 27 olsaydı ...offfff ...70 pound filan oluyor neyse seneye artık :)

Beyler siz ne diyorsunuz; bana yazik gunah degil mi £1400 veriyorum :(

Hayir burada yasayan arkadaslarla da konustum kimse bunlardan bahsetmemisti ben de gittim internetten vasifsiz bir insurance firmasiyla anlastim... keske daha once konusmus olsaydik vallahi uzuldum simdi...

Bunlar bir yana, gercekten boyle birsey varsa ki var diyorsunuz zaten muthis bir durum, paylasiminiz icin gercekten cok tesekkur ederim. Benim kasim sonunda bu insurance bitecek yeniletirken yorumunuzu goz onunde bulunduracagim.

Bir de size birsey danismak istiyorum;
Simdi benim halihazirda olan(kaziklandigim) firmayla olan anlasmam Turk ehliyetim uzerindendi, bu haftasonu UK ehliyetini almaya hak kazandim, simdi gelmesini bekliyorum. Firmayi arayip anlasmamizi Turk ehliyetinden UK'e degistirmeli miyim, fiyat dusecek midir ? Ya da iptal ettirip sizin yolu izlesem charge oder miyim acaba, daha once boyle bir deneyiminiz oldu mu? Benimle paylasabilir misiniz?

Simdiden tesekkur ettim, selamlar!

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2016 15:22 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 12
Vize Türü:
Burcu: -
fatihsimsek kasımı beklemene gerek yok. hemen ara firmayı hemen başlat sigortanı. diğerini de iptal et. ne diye bekliyeceksin kasıma kadar. değiştir hemen şirketi olsun bitsin....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2016 15:06 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü: EEA 2
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
Merhaba Arkadaslar

Araba satin almayi dusunuyorum.Fakat arabalardan cok anlamiyorum.Sadece kullanmasini bikiyorum.Tavsiyeleriniz nedir ? Bu konuda ne yapabilirim ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2016 10:16 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 66
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
fatihsimsek yukarıda sorduğun sigortayı UK ehliyetine çevirme olayını ben yapmak istedim Elephant insurance ile. Sigortanın bitmesine 3 ay kalmıştı. 260 sterlin ekstra masraf çıkardılar. Ben de başlarlar öyle işe dedim iptal ettirdim sigortayı. Kalan 3 ay için 230 sterlin iade aldım. Zaten 1300 sterlin civarı sigorta ödedim ilk yıl. Bir de onun üstüne son 3 ay için 260 sterlin istediler. Tepem attı. Ki hesaplamalarıma göre NCD bile fayda etmeyecekti ehliyet yeni olduğu için. Ben de arabayı SORN ettim evin önünde bekliyor. Ekim gibi falan tekrar sigortalatmayı düşünüyorum sıfırdan.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2016 15:46 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü: Tier2
Cn1987

0 araba almamanizi tavsiye ederim cok kisa zamanda cok fazla deger kaybettiginden.
Ikinci el alacaksaniz eylul ayi yeni plakalarin ciktigi aymis gecen biryerde okudum, saticilar hedeflerini tutturmak ve ikramiyelerini almak icin satamadiklari araclari kendileri satin aliyorlarmis ve ardindan arac artik plakali oldugundan 2. el olarak £3-4k ucuza satiyorlar zaten autotrader gibi siteleri takip ederseniz orada 50mil gecmisi olan arabalar goreceksinizdir onlar ya showroom da olanlardir ya demodur ya da bu bahsettigim gibi olanlardir bu arabalari aldiginizdan ilk 3 yil MOT gibi derdiniz de olmuyor biliyorsunuz ve bayi yetkili bayi ise belirli ayricaliklar da yapiyorlar.
Diger bir yandan "acik arttirmalar" var duymussunuzdur ben katildim birkacina ama size onermem araclarin sikintili olup olmadigi cok muamma; £500 arac alirsiniz bir o kadar belki daha fazla bir meblag odemek durumunda kalabilirsiniz.

Ikinci el arac alirken, gitmeden once telefonda pazarliginizi yapin, MOT tarzi bir check yaptirtmak icin rezervasyon yaptirin, history'sini takip edip o gune kadar ne gibi sikintilar yasadigina bakin ki tekrarlayan bir derdi var mi yok mu arabanin bilgi sahibi olabilesiniz, timing belt en son ne zaman degismis bir sonraki degisimi ne zaman(maliyetli bir parca bu) en son filtreleri ne zaman degismis tekerler ne durumda bunlara dikkat edin, hic bakilmaz ama klimayi bir calistirin sicak ve soguk olarak her ikisini de deneyin iyi calisiyor mu... bu gibi seyler.

Sorunuzu yanlis anladiysam ve siz araba modeli onerilmesini istiyorsaniz bunun icin ayirdiginiz butce belirleyici olacaktir pek tabi.

Yardimci olabilecegim birsey olursa vakit buldukca tekrardan yazmaya calisirim, bol sanslar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2016 23:08 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 27
Aldığı teşekkür: 30
Vize Türü: Settlement visa
Burcu: İkizler
Arkadaslar merhaba. İngiltere'de ilk arabamızı alacağız zaten Yen'i taşınıyoruz. Araba alırken bilmemiz gereken terimler ve dikkat etmemiz gereken unsurlar nelerdir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2016 09:03 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 66
Vize Türü: ECAA 2
Burcu: Koç
İkinci el araç alacaksanız MOT'den yakın zamanda (Muayene) geçtiğini, Service History kayıtlarının olup olmadığını, yakınlarda parça değişimleri yapıldıysa hangi parçaların değiştiğini (örneğin timing belt) bilin. Satıcılar bunları ilanlarda genellikle yazarlar. Aracın vergisinin ne kadar olduğunu, insurance groupunun ne olduğunu falan da bütçe açısından kontrol edebilirsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2016 14:40 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 27
Aldığı teşekkür: 30
Vize Türü: Settlement visa
Burcu: İkizler
araba alirken hangi evraklar gerekiyor satisini uzerimize yapmak icin?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 69 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: