Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Eyl 2017 20:05

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2013 23:47 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 13
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
selamlar Herkeze..

Arkadaslar burayada yazmistim bundan 1 hafta once direksiyon sinavimi basariyla kazandim..
sertifikami aldim, ehliyetimde gelmek uzere yoldadir..
Esim bana finance ile bir araba almak istiyor sagolsun.. cunku cocuklarim var 3 tane, okul-alis veris- cocuklarin sosyal aktiviteleri derken araba cok lazim bana.. zaten bu nedenle sinavlara girmistim..
simdi konuya gelecek olursam..
Hangi arabayi almaliyim sizce..
Biz arastiriyoruz ne zamandir..Kafamizda net belirgin birsey yok.. Ama secenekler asagida yazdigim gibi..
Volkswagen istiyordum ben aslinda ama inanilmaz pahalilar.. yanina yaklasilmiyor..

Ford fiesta,
Vauxhall corsa,
Toyota Auris
Mazda 2

simdilik incelediklerim bu arabalar.. Motor buyuklugu ufak olanlari tercih edecegim sigorta odemesi ucuz olsun diye..
yani 1.2 1.3 1.4 yada 1.6 gibi olan arabalara bakiyorum..sizin bana bir yardiminiz olabilir mi acaba..? Hangisini secsem ben?
Esimin karari Corsa yada Toyota auris den yana..

Burdaki arkadaslarda bana bir fikir verirseniz cok sevinirim..
simdiden cok tsk.ederim...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2013 23:49 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Hangi araba daha iyidir, yakit acisindan guvenilirlik acisindan.. Yani her yonden ?
Lutfen fikirlerinizi esirgemeyin benden..

sevgilerimle..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2013 00:41 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1235
Aldığı teşekkür: 1012
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
Yakamozum34 bizim arabamız toyota aygo.. Eşim az yakıt yaktığını ve çevre dostu olduğunu söylüyor.. İki kişi için yeterli ama sizde üç çocuk varmış. Gerçi bizim iki kapılı.. Arabalardan çok anladığımı söyleyemicem.. Babam yıllarca renault marka araba kullanmıştır.. Megane yıllardır kahrımızı çekiyor.. Bu arada ehliyetiniz hayırlı olsun.. Umarım en kısa zamanda bütçenize uygun arabayı bulur ve alırsınız.. Şimdiden hayırlı. Olsun..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2013 08:28 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 21
Vize Türü:
Burcu: Yay
Yakamozum34 Hayırlı olsun öncelikle. Ben auris kullanıyorum ancak 1.6 motor düz vites (5 ileri). İngilterede şuan baktığın aurislerde hangi motor seçenekleri var bilmiyorum fakat, benim aracım devir aralığı kısa olduğundan dolayı ve 5 vites olduğundan " istanbul trafiğinde " 8.5-9 litre yakıyor. 2009dan sonraki arabaları 6 vites yaptılar bu yüzden biraz daha düşsün diye. Eğer düşündüğün auris hakkında model motor vites bilgileri öğrenebilirsen auris hakkında sana daha detaylı bilgi söyleyebilirim.

Ancak auris, fiesta ve corsa ya göre daha büyük olan bi araba olduğu için daha pahalı olabilir diye düşünüyorum. Ve yakıt olarak auris diğerlerine göre daha fazla yakabilir gibime geliyor. Ama dediğim gibi hepsinin motor seçenekleri ve otomatik/manuel nasıl olduğu bilgisi çok fazla farklılık yaratıyor.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2013 10:15 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Yakamozum34 öncelikle alacağın aracın co2 emisyonunu iyi takip et road tax için önemli ve sıkıntılı bir ayarlama. en ufak bir gözden kaçmadan ötürü ayrıca ilk yıl normal road taxin 2 katını ödüyorsun. mümkünse aracı aldığın yerin ilk yıl road tax i ödemesini iste yada kim ödüyorsa ordan al. yukarıda bahsettiğin araçları biliyorum ben kesinlikle corsayı tercih ederim. ama çocukların var corsa ufak gelebilir. motor ufak olsun diyorsun. hem büyük hem ufak motorlu bir araç önereyim ben sana. ford focus 1.0 lt benzin motor seçeneği olan araca bak mutlaka. motor ufak diye aklına bişey gelmesin kendini ispat etmiş bir araç. ben tr deyken bir arkadaşımda vardı. 1.0 lt motor araba hantaldır kasa büyük gelir diye düşünüyordum ama hiçte değil. en az 2.0 lt motora sahip focus kadar iyi bir performans sergiliyor. 100 hp güç üretiyor ki bu inanılmaz bir güç. . durumun için en uygun araç bu olduğu kanaatindeyim.

sigorta konusuna gelince kendimden örnek vereyim. bende ehliyeti cuma günü aldım ve aynı gün birde araç aldım. kısmet olursa kasımın 29unda teslim alıcam. 2004 model land rover freelander td4. 2.0 dizel otomatik . 115 beygir. neyse birçok sigorta şirketine baktım sigorta için 1100-1400 pound ücret istiyorlardı. en son aviva ile görüştüm. verdikleri ilk fiyat 1160 pound. daha sonra eşimin arabasınıda onlardan sigortalarsak fiyatı 799 pounda çekeceklerini söylediler. bu 799 pound 2 aracın sigorta ücreti. eşimin aracına 2011 peugeot 207 sw bu araca zaten 350 poun ödüyoruz. land rover a 1160 toplamda 1500 pound olacak olan iki aracın sigortası 799 pound. ayrıca bu durumda benim ehliyete direkt 3 yıl no claim indirimini de koydular.

tüm bunları değerlendirip ona göre bir karar ver.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2013 10:36 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
http://www.ford.co.uk/Cars buradan fiyatlara ve özelliklere bak. diğer araçlarıda karşılaştır ona göre karar ver. ama senin ufak bir araç yerine büyük bir araca ihtiyacın var çocuklarından ötürü bunuda unutma.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2013 10:52 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
bu link te de road tax ile ilgili bilgiler var. listeyi incele ona göre kararını ver. aracı almaktansa aracı yolda ucuz tutabilmek önemli. https://www.gov.uk/vehicle-tax-rate-tables

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2013 11:00 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 232
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
mimura acaba aracı kaça aldın merak ettim de

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2013 13:54 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 109
Aldığı teşekkür: 44
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: Ret Aldı
Ruh Hali: Yoğun
Araç hayırlı olsun güle güle kullanın :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2013 12:15 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaslar selam

Araba icin anlastik Toyota Auris 1.4 vvt-i 3 5 kapili aldim sayilir.

ilk yil icin road tax icinde yapilmis..
Ayrica arabaya kendine ozel sigortada yaptirdilar.. icine-disina en ufak bir darbede cizilmede yada koltuklarda olusan herhangi bir sorunda sigortali oldugu icin yapabileceklermis..
ilk 3 yil temiz ve guzel kullandigim takdirde geri de alabiliyorlar arabayi satmak istersem, yerine istediginizi alabilirsiniz dediler..

Toyotanin kendi bayisinden aldik..
Araba ve arabanin kendi sigortasi icin (Bu ozel Toyotanin yaptigi sigorta) her ay duzenli olarak 125 paunt odeyecegiz..
Araba 3 yil garantili..
ilk 1 yili road tax yapilmis..

Umarim iyi bir karar vermisimdir, bu konuda esime guvendim cunku o yaklasik 10-15dk surus testi yapti gayet memnun kaldi arabadan.. cok rahat ve konforluydu dedi.. vites atislari iyiydi dedi.. Rahat etmeze ve begenmese kesinlikle almazdik zaten..

sizce de iyi mi bu aldigimiz araba?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: