Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumuZaman: 26 Eyl 2018 09:10

Tüm zamanlar UTC


.

Forum kuralları


Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayınPost Reply - Cevap gönder
Username - Kullanıcı adı:
Konu:
Mesaj gövdesi:
 

Font boyutu:
Font rengi
Options - Seçenekler:
BBCode AÇIK
[img] AÇIK
[flash] AÇIK
[url] AÇIK
İfadeler KAPALI
BBCode kullanma
Otomatik olarak belirlenen URL bağlantılarını kapat
   
Eklenti yüklemesi
Bir veya daha fazla dosya eklemek istiyorsanız alttaki açıklamaları doldurun.
Dosya adı
Dosya yorumu
 
   

Başlık incelemesi - Ankara Anlasmasi Basvurulari Buraya !
Yazar Mesaj

[ Mention this user ]
  Mesaj Başlığı:  Re: Ankara Anlasmasi Basvurulari Buraya !  Alıntı ile cevapla
Merhaba Arkadaşlar,

Biz de aynı şekilde teksil üzerine (üretici,perakende/toptan satış vb.) KOBI olarak İngiltere’de işyeri olan veya kayıtlı yerler aramaktayız.
Potansiyel Müşteri Mektubu iki taraf içinde çalışmaları konusunda yasal bir zorunluluk bulundurmayan, sadece “ bu kişi İngiltere’de iş kurarsa müşterisi olurum” içeriğinde bir mektuptur.

Eğer İngiltere’de yaşayan veya tanıyan bilen kişiler var ise bizimle paylaşabilirlerse çok çok yardımcı olmuş olacaklardır.

İngiltere’de yolunuzun üstündeki tekstil /butik dükkanlar bile işimizi görecektir.Halden anlayan yardımcı olmak isteyen Türk/İngiliz farketmez, her bir isim çok büyük yardım sağlayacaktır.

Özelden de bize ulaşabilirsiniz.Yardımcı olabilecek kişi/işletmelerin adını,mailini dahi paylaşsanız yeterlidir.
İletişime biz de geçebiliriz.

Mart 2019’daki Brexit görüşmeleri nedeniyle AA’nın son durumunun belirsiz olacağından bahsediliyor.
Ne kadar erken hareket edersek , o kadar çabuk başvurabileceğiz.

mail adresimiz : ozan.ozogul@hotmail.com

Şimdiden yardım eden,etmek isteyen herkese teşekkür ederiz.
Message - Mesaj Gönderilme zamanı: 22 Eyl 2018 10:00

[ Mention this user ]
  Mesaj Başlığı:  Re: Ankara Anlasmasi Basvurulari Buraya !  Alıntı ile cevapla
Iyi gunler butun ankara anlasmasi yapmak isteyen ingiltereyle ilgili butun konulari kalma ankara antlasmasi yapma butun konulari sky081@hotmail.co.uk den sorabilirsiniz
Message - Mesaj Gönderilme zamanı: 11 Eyl 2018 16:06

[ Mention this user ]
  Mesaj Başlığı:  Re: Ankara Anlasmasi Basvurulari Buraya !  Alıntı ile cevapla
Merhabalar tekrar uzun süredir düşünerek sonunda başvuru yapmaya karar verdik. Başvuruyu Abroad Advisor şirketiyle yapıcaz. İş planını epey merak ediyoruz. Daha önce çalışmış olan var mı? Bir de 4 yaşındaki kızımız için okul araştırmak istiyoruz ama nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. Site önerisi olan var mı? Türkler çoğunlukla Enfield'da yaşıyormuş. Yer tavsiye edecek olan? Hem nezih hem uygun fiyatlı mahalle arayışımız var.
Message - Mesaj Gönderilme zamanı: 07 Eyl 2018 09:49

[ Mention this user ]
  Mesaj Başlığı:  Re: Ankara Anlasmasi Basvurulari Buraya !  Alıntı ile cevapla
Merhaba arkadaşlar, 05.09.2018 tarihinde bir firmaya 1500 başvuru için 1500 sterlin ödeme yaptım. Başvuru formu gibi birşey verdiler yapacağım iş ile ilgili bilgi 10-15 soru var. Ayrıca istenilen evraklar var. Ben web tasarım olarak başvuracağım. Bir şirkette 2.5 yıllık geçmişim var onlardan yazı alacağım. Ayrıca 1.5 sene internet kafe işletmeciliği yaptım. Bunlar sgk'da görünüyor. 10 Bin sterlin sermayem var elden yatırılmış. Bi araç alıp 1 ay sonra satış yapıp noter satış evrakını delil olarak göstereceğim. Alıcı parayı yeni banka hesabıma gönderecek. İngilizcem çok yetersiz. Hem ingilizce için hem web tasarımla ilgili internetten e sertifika alsam fayfası olur mu acaba? Bu arada 3 ay sürem var. 3 ay içinde a1 a2 seviyelerini öğrenebilirim. Ayrıca mezun olduğum lisede bilgisayar programcılığı mezunuyum. Bu süreçte aöf web tasarım üniversitesi için kayıt yapabilirim sizce nasıl olur. İş planını firma londra'da bir Türk avukata yaptıracak.
Message - Mesaj Gönderilme zamanı: 06 Eyl 2018 19:51

[ Mention this user ]
  Mesaj Başlığı:  Re: Ankara Anlasmasi Basvurulari Buraya !  Alıntı ile cevapla
asiel yazdı:
Size özelden yazdım

Mesaj kısıtlaması olabilir mi acaba, mesaj gelmemiş görünüyor.
Message - Mesaj Gönderilme zamanı: 27 Ağu 2018 18:13

[ Mention this user ]
  Mesaj Başlığı:  Re: Ankara Anlasmasi Basvurulari Buraya !  Alıntı ile cevapla
asiel yazdı:
Sedat34 yazdı:
Merhaba arkadaşlar forum da yeniyim bir iki sorum olacaktı..

1.Ankara anlaşmasına eşim üzerinden Türkiye’den başvurma hazırlığındayız.Türkiyede 4 adet kira gelirimiz ve Tapu larımız var ama bunlar benim üzerime,bu gelirleri eşimin üzerine almam da bi sakınca varmı ve tapular eşlerden birisine ait olması bişey değiştirir mi?Eşimin hesapları hareketli değil başvuru öncesi kiraları onun hesabına almam bi problem yaratırmı?

2.Kira gelirlerimizi eşimin üzerine gösterdikten sonra bu gelirleri hem 1 hem 3 yıllık uzatmalarda gelir olarak gösterip yekün den düşerler mi?


Saygılar


Merhaba,

1- Sizin hesabınızı ortak olarak gösterebilirsiniz, hatta hesabınızdaki parayı eşinize hediye ettiğinizi belirten bir mektup yazın ve bu parayı geri istemeyeceğinizi belirtebilirsiniz, Ayrıca 4 adet kira gelirinizin olduğunu belirtin ve GBP tutarını belirtin (örn;4000 TL toplam kiranız bugunün kuru 512 GBP daimi gelir) bu tutarı eşiniz ile paylaşacağınızı belirtin. Hatta sorun yaşamanız durumunda satıp nakite çevirebileceğiniz tapularınız olduğunu belirtin bunu bir mektup ile yapabilirsiniz yani eşinize sponsor olmanız sorun değil, ikinizin banka hesabını içeri verebilirsiniz, Tabi sponsor olacak kişi yani siz.. o parayı nasıl kazandıgınızı belirtmelisiniz 6 aydan fazladır hesabınızda ise para birikim diyebilirsiniz o aşamaya gelin işinizin kolay tarafı orası.

2- ilk madde de bu sorunuzun cevabını da verdim zaten, kontratların eşinizin üzerine olmasına gerek yok çünkü ev sizin, siz eşinizin hem sponsoru hemde dependant'ı olacaksınız.

Uzatma da sizin kira gelirlerinizin bir önemi yok.. Sizin UK de ki şirketinizin kar'a geçip vergi ödemiş olması önemli, odaklanmanız gereken nokta firmanızı kar'a geçirip Business Plan da ki hedeflerinizi tutturmanız.
Message - Mesaj Gönderilme zamanı: 27 Ağu 2018 17:55

[ Mention this user ]
  Mesaj Başlığı:  Re: Ankara Anlasmasi Basvurulari Buraya !  Alıntı ile cevapla
Size özelden yazdım
Message - Mesaj Gönderilme zamanı: 27 Ağu 2018 17:51

[ Mention this user ]
  Mesaj Başlığı:  Re: Ankara Anlasmasi Basvurulari Buraya !  Alıntı ile cevapla
asiel çok teşekkür ederim cevapların için.

Birkaç kişiden daha “şirket matrahsız ise söyleme” diye telkin aldım. Bu duruma göre Şirketi göstermemem en hayırlısı olacak. Belki çalıştığım ve referans aldığım bazı şirketlerdeki müdürlük görevlerimi “şirketimizin Ankara şubesinin yöneticiliğini yapmıştır, müşteri portföyünü yönetmiş, iş alım ve yönetimini gerçekleştirmiştir” yönünde kullanabilirim.

BP hazırlayabilecek durumdayım, onda sıkıntım olmayacaktır. Ancak tabi ki imkan olsa kullanmak isterim, çünkü hem yoğun çalışıp hem de bp ve eklerini hazırlamak çok yorucu ve uzun sürüyor. Dövizin bu denli arttığı bir ortamda maalesef 15-20 bin TL’yi vermem.

Evet ben de mümkün olduğunca tutarsız kısımları temizlemeye çalışıyorum. Aslında CV’de yer verip vermeme konusunu bu nedenle sormuştum. Zira SGK dökümünde öyle bir zaman dilimi var ama buna CV’de yer verilmemişse sorun oluşup olunmayacağı önemli.

7 için önerinizi özelden alabilir miyim ?

Tekrar teşekkür ediyorum.

Başka fikirler varsa dinlemek isterim.
Message - Mesaj Gönderilme zamanı: 27 Ağu 2018 16:13

[ Mention this user ]
  Mesaj Başlığı:  Re: Ankara Anlasmasi Basvurulari Buraya !  Alıntı ile cevapla
inx yazdı:
Arkadaşlar merhaba

Oldukça uzun zamandır araştırıyorum, baya bir bilgi birikimim oldu. Ancak hala bazı noktalarda tıkanıyorum, aşağıdaki sorularımı cevaplayabilecek arkadaşlarım varsa çok memnun olurum.

1) Türkiye'de bir şirketim var, 2014 yılından bu tarafa aktif. Ancak vergi levham matrahsız, gelir gider eşit. Firmam açıkken aynı zamanda da başka bir firma SSK'lı olarak tam zamanlı çalıştım. Bir çok forumda okudum; şirketiniz vergi levhası matrahsız ise vize memuru "siz daha kendi ülkenizde bu işi yapamamışsınız" diyerek ret vermiş. Ya da tam tersi olmuş, yani, "siz daha kendi işinizi kurmamışsınız İngiltere'de nasıl yapacaksınız" diyerek ret verilmiş. Burada kafam oldukça karışık, bu durumda şirketimi belgelerle söylemeli miyim yoksa hiç söylememeli miyim? (Özellikle şirketimle aynı zamanda SSK'lı olarak başka işte çalıştığım için)

2) Daha önce İngiltere'ye gitmedim. Turist vizesi ile 2-3 günlük olsa bile gitmem gerekir mi? Araştırmalarımda kimine "daha önce gitmediğiniz ülkede nasıl iş kuracaksınız" diyerek ret verilmiş, ancak başka biri hiç gitmediği halde onay almış. Bu neye göre belirleniyor, sizin tavsiyeniz nedir?

3) İkinci soruya ek olarak, banka hesabıma yıllardır eşim her ay maaşını gönderiyor, bunun için eşimden ayrıca bir yazı almam gerekir mi bu parayı hibe ediyorum geri istemeyeceğim şeklinde? (bu soruyu turist vizesi ve Ankara Anlaşması vizesi için birbirinden bağımsız olarak soruyorum)

4) 2004 yılından bu tarafa IT (yazılım) Sektöründe çalışıyorum, 2004-2007 arası freelancer çalıştım, SSK kaydım yok. 2007'de bir firmada yazılım geliştirici olarak 6 ay çalıştım SSK var ancak asgariden. 2008'den itibaren de bugüne kadar kurumsal firmalarda yazılım uzmanı olarak çalıştım. Bu süreç içinde 2012-2017 arası yine asgariden yattı, kalanı elden aldım, aradakilerin tamamı da tavandan yattı. Son 10 aydır da tavandan yatıyor. Bankada belli bir birikimim ve arabam var. Bu bilgiler ışığında SSK dökümü verdiğimde sorun yaşar mıyım?

5) Yukarıda bahsettiğim gibi 2008 öncesi çalıştığım yerler de var ancak bunlar profesyonel işler değiller, ya freelance ya da basit bir firmada web geliştirici 3 ay 5 ay şekilde. Onları CV'ye koymamayı düşünüyorum. Yalnız başvuruda SSK dökümünü de vereceğimiz için bu bir sorun teşkil eder mi?

6) Geliriniz kısmına brüt mü yazıyoruz yoksa net maaşımızı mı?

7) Son olarak Mayıs ayında şirketimden kendi hesabıma 20.000 TL EFT yapmıştım. Ayrıca freelancer olarak da bir müşteriye kendi şirketimden bağımsız iş yapmıştım o da 3.500 TL yatırmıştı hesabıma (Açıklamada bir şey yazmıyor). Şimdi bu bir sorun bildiğim kadarı ile, özellikle şirketten gelen meblağ kısmı. Onu aynı değerde şirkete geri yollasam sorun olur mu? Miktar yüksek olduğu için neden şirketinden para çektin niye geri yolladın durumu oluşur mu? Diğer 3500 liralık EFT ile aldığım para için öneriniz ne olur. Yoksa 1 aralığa kadar beklemek zorunda kalacağım bu 2 hesap girişi nedeni ile. Tabi burada şöyle bir şey var, şirketin matrahsız, hiç gösterme derseniz bu durumda bu şirkete iş yapmak için para aldığımı sonra anlaşamadığımızı parayı iade ettiğimi söylemem ne kadar doğru olur, o şirket hala üzerime kayıtlı bir LTD. ancak 1-2 ay içinde devredeceğim.

Sanırım biraz uzun oldu ama bunca zamandır araştırmalarımda takıldığım tüm sorulardı bunlar, sürekli böyle sormayacağım emin olabilirsiniz :)


Selam,

1- Şirketinizden bahsetmemeniz faydalı olacaktır söyleyen arkadaşlar doğru söylemiş eğer bahsederseniz risk almış olursunuz kendinizi memurun insafına bırakırsınız. SGK dökümünüzün süresi yeterli 9-10 yıl az değil. Kendi işinizi kurmamış olmanız kuramayacağınız anlamına gelmez ! Bunun için Online bir işletme sertifikası alıp bu konuda kendinizi geliştirdiğinizi bu konuda deneyim kazandığınızı belgelediğinizi belirtebilirsiniz Belge herşeydir.

2- UK ye gitmiş olmanız şart değil, Memurun bakış açısı da önemli, Güzel bir Business Plan ile bunu aşabilirsiniz, Deneyiminiz yok ise danışman ile çalışın.

3- SGK dökümünüzü koyun son 10 aydır kıdemli olarak çalıştıgınızı belirtin ve sertifikasyon,eğitim,referans örnek işlerinizi koyun. Eşinizi Dependant olarak ekleyecekseniz, banka dökümünde eşinizden gelen maaşları işaretleyin bunu açıklayın eşinizden de maaşlar için bir yazı alın biz beraber para biriktirdik ve bu parayı eşimle beraber uk de bir iş kurmak için kullanmasına izin veriyorum bu parayı hiç bir şekilde geri istemeyeceğim. Turist vizesi için para uzun süredir hesabınızda ise sorun olmaz yeterki bir şekilde geri döneceğinize ikna edin memuru.

4- SGK dökümünde son 10 ay iyi olduğu için bence sorun olmaz birikim uzun süredir hesabınızda ise bu da sorun olmaz yukarıda anlattığım gibi açıklayın. Aracınız var ise bunu satacağınızı belirtin ama bundan dolayı memur sizin satacağınıza inanmayabilir, bunun için açıklayıcı birşeyler yazın mesela; 5-6 tane benzer ilan koyun ve aracın vize çıkması durumunda satmamanın size bir fayda sağlamayacagını anlatın aracı neden satmadıgınızı da anlatın aracınızı ilk elden kullanıyorsunuz dur piyasadaki temiz araçlardan olduğunu ve onay alıp almayacagınız bir başvuru için temiz bir aracı satmanın mantıksız olduğunu belirtiniz.

5- CV konusunda paylaşmak istediğiniz kısımları paylaşın sizi tutarsız gösterecek durumları yazmayın, siz paylaşmak istediklerinizi paylaşın.

6- cebinize giren parayı yazın.

7- 20 bin tl için sıkıntı çıkarırlar 3500 çok önemli değil açıklaya bilirsiniz gelen parayı geri göndermeniz birşey değiştirmez, 20 bin TL için çeşitli legalize etme yöntemleri var, uzun uzun anlatmayalım public ortamda konuşmayalım :) bunları.
Message - Mesaj Gönderilme zamanı: 27 Ağu 2018 15:19

[ Mention this user ]
  Mesaj Başlığı:  Re: Ankara Anlasmasi Basvurulari Buraya !  Alıntı ile cevapla
Arkadaşlar merhaba

Oldukça uzun zamandır araştırıyorum, baya bir bilgi birikimim oldu. Ancak hala bazı noktalarda tıkanıyorum, aşağıdaki sorularımı cevaplayabilecek arkadaşlarım varsa çok memnun olurum.

1) Türkiye'de bir şirketim var, 2014 yılından bu tarafa aktif. Ancak vergi levham matrahsız, gelir gider eşit. Firmam açıkken aynı zamanda da başka bir firma SSK'lı olarak tam zamanlı çalıştım. Bir çok forumda okudum; şirketiniz vergi levhası matrahsız ise vize memuru "siz daha kendi ülkenizde bu işi yapamamışsınız" diyerek ret vermiş. Ya da tam tersi olmuş, yani, "siz daha kendi işinizi kurmamışsınız İngiltere'de nasıl yapacaksınız" diyerek ret verilmiş. Burada kafam oldukça karışık, bu durumda şirketimi belgelerle söylemeli miyim yoksa hiç söylememeli miyim? (Özellikle şirketimle aynı zamanda SSK'lı olarak başka işte çalıştığım için)

2) Daha önce İngiltere'ye gitmedim. Turist vizesi ile 2-3 günlük olsa bile gitmem gerekir mi? Araştırmalarımda kimine "daha önce gitmediğiniz ülkede nasıl iş kuracaksınız" diyerek ret verilmiş, ancak başka biri hiç gitmediği halde onay almış. Bu neye göre belirleniyor, sizin tavsiyeniz nedir?

3) İkinci soruya ek olarak, banka hesabıma yıllardır eşim her ay maaşını gönderiyor, bunun için eşimden ayrıca bir yazı almam gerekir mi bu parayı hibe ediyorum geri istemeyeceğim şeklinde? (bu soruyu turist vizesi ve Ankara Anlaşması vizesi için birbirinden bağımsız olarak soruyorum)

4) 2004 yılından bu tarafa IT (yazılım) Sektöründe çalışıyorum, 2004-2007 arası freelancer çalıştım, SSK kaydım yok. 2007'de bir firmada yazılım geliştirici olarak 6 ay çalıştım SSK var ancak asgariden. 2008'den itibaren de bugüne kadar kurumsal firmalarda yazılım uzmanı olarak çalıştım. Bu süreç içinde 2012-2017 arası yine asgariden yattı, kalanı elden aldım, aradakilerin tamamı da tavandan yattı. Son 10 aydır da tavandan yatıyor. Bankada belli bir birikimim ve arabam var. Bu bilgiler ışığında SSK dökümü verdiğimde sorun yaşar mıyım?

5) Yukarıda bahsettiğim gibi 2008 öncesi çalıştığım yerler de var ancak bunlar profesyonel işler değiller, ya freelance ya da basit bir firmada web geliştirici 3 ay 5 ay şekilde. Onları CV'ye koymamayı düşünüyorum. Yalnız başvuruda SSK dökümünü de vereceğimiz için bu bir sorun teşkil eder mi?

6) Geliriniz kısmına brüt mü yazıyoruz yoksa net maaşımızı mı?

7) Son olarak Mayıs ayında şirketimden kendi hesabıma 20.000 TL EFT yapmıştım. Ayrıca freelancer olarak da bir müşteriye kendi şirketimden bağımsız iş yapmıştım o da 3.500 TL yatırmıştı hesabıma (Açıklamada bir şey yazmıyor). Şimdi bu bir sorun bildiğim kadarı ile, özellikle şirketten gelen meblağ kısmı. Onu aynı değerde şirkete geri yollasam sorun olur mu? Miktar yüksek olduğu için neden şirketinden para çektin niye geri yolladın durumu oluşur mu? Diğer 3500 liralık EFT ile aldığım para için öneriniz ne olur. Yoksa 1 aralığa kadar beklemek zorunda kalacağım bu 2 hesap girişi nedeni ile. Tabi burada şöyle bir şey var, şirketin matrahsız, hiç gösterme derseniz bu durumda bu şirkete iş yapmak için para aldığımı sonra anlaşamadığımızı parayı iade ettiğimi söylemem ne kadar doğru olur, o şirket hala üzerime kayıtlı bir LTD. ancak 1-2 ay içinde devredeceğim.

Sanırım biraz uzun oldu ama bunca zamandır araştırmalarımda takıldığım tüm sorulardı bunlar, sürekli böyle sormayacağım emin olabilirsiniz :)
Message - Mesaj Gönderilme zamanı: 27 Ağu 2018 14:02

Tüm zamanlar UTC


Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye